Kolejny inwestor w Bolesławcu

    Około 2,5 mln zł zainwestuje w bolesławieckiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” spółka Kegger. Firma rozpoczęła już budowę swojego zakładu. We wtorek zawieszono wiechę na powstającej fabryce.

    Pozwolenie na działalność w WSSE „Invest-Park” spółka Kegger otrzymała we wrześniu 2012 roku. Jak powiedział we wtorek PAP prezes Kegger sp. z o.o. Dariusz Kozioł, przedsiębiorstwo zamierza zainwestować w Bolesławcu około 2,5 mln zł i zatrudnić co najmniej 10 osób.

    „Będziemy poszukiwać specjalistów do pracy w laboratorium badawczym oraz pracowników produkcyjnych. Rekrutacja rozpocznie się w przyszłym roku. Sądzę jednak, że zatrudnienie może jeszcze wzrosnąć, gdyż mamy już plany inwestycyjne dotyczące działki przylegającej do naszego terenu. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, na pewno zatrudnimy więcej osób” – dodał Kozioł.

    Firma Kegger będzie produkowała w Bolesławcu platformy aluminiowe służące do transportu pojazdów. Budowa zakładu zakończy się na przełomie 2013 i 2014 roku, a swoją działalność przedsiębiorstwo rozpocznie w czerwcu 2014 roku.

    Jak powiedział PAP prezydent Bolesławca Piotr Roman, to już piąte przedsiębiorstwo, które zainwestowało w bolesławieckiej podstrefie „Invest-Park” i kolejna firma z branży motoryzacyjnej. „Nasze miasto słynie głównie z ceramiki, ale to właśnie branża motoryzacyjna zatrudnia najwięcej naszych mieszkańców. Kegger to mały inwestor, ale z całkowicie polskim kapitałem. Myślę, że w czasach kryzysu, to właśnie takie przedsiębiorstwa radzą sobie najlepiej i są gwarantem stabilności” – dodał Roman.