Nowa europejska marka oferująca szeroki asortyment wysokiej jakości łożysk

Baltic Bearing Company to grupa firm, które w 2016 roku stworzyły od zera pierwszą w krajach bałtyckich fabrykę łożysk.

Od początku celem było uruchomienie najnowocześniejszego zakładu do produkcji wysokiej jakości łożysk. Realizując ten projekt od 2014 roku, w ciągu 2 lat zakupiono ponad 200 precyzyjnych, wysoko wydajnych maszyn wiodących producentów z Niemiec i Japonii. Linie produkcyjne zostały tak zbudowane, żeby przejście z jednego rodzaju łożyska na inny odbywało się w jak najkrótszym czasie. Wysoce zautomatyzowane procesy pozwalają zminimalizować wpływ czynnika ludzkiego. 100-procentowa kontrola parametrów produkowanych łożysk odbywa się ręcznie i automatycznie podczas każdej operacji. Gotowe łożyska są również sprawdzane we własnym laboratorium przez specjalnie wyszkolony personel, który posiada duże doświadczenie w branży łożyskowej. To wszystko pozwala produkować łożyska w klasie dokładności P6, jakościowo nieustępujące liderom rynku.

Zakład Baltic Bearing Company posiada certyfikaty ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015. Do każdej partii łożysk dodawany jest certyfikat potwierdzający jakość (Quality Certificate) z unikatowym numerem.

Łożyska marki BBC-R LATVIA (made in Latvia) są skutecznie stosowane w technice budowlanej, w obróbce drewna, w obrabiarkach, w górnictwie, hutnictwie i w wielu innych branżach w całej Europie.

W lutym 2018 r. w Łodzi powstało przedstawicielstwo Baltic Bearing Company Sp. z o.o., które zajmuje się rozwojem sieci partnerskiej w Polsce i we wschodniej Europie.

Oferuje łożyska kulkowe, walcowe, stożkowe, baryłkowe, ślizgowe marki BBC-R LATVIA (made in Latvia), w opakowaniu przemysłowym oraz indywidualnym.

Wysyłka towaru odbywa się z głównego magazynu w Rydze na Łotwie i w ciągu 2–3 dni roboczych łożyska są już w magazynie klienta. W 2019 r. zaplanowano otwarcie magazynu w Polsce do szybkiego zaopatrzenia konsumentów z Europy Wschodniej.

Główne zalety Baltic Bearing Company to:

1)      Nowoczesny europejski zautomatyzowany zakład produkcyjny na Łotwie.

2)      Szeroki asortyment produkowanych wysokiej jakości łożysk.

3)      Konkurencyjne ceny.

Zapraszamy do współpracy partnerów zainteresowanych rozwojem nowej europejskiej marki, oferującej szeroki asortyment wysokiej jakości łożysk.

Baltic Bearing Company Sp. z o.o. – niezawodny i perspektywiczny partner dla waszego biznesu.

Więcej informacji i 3-D tour po zakładzie można znaleźć na stronie internetowej: www.bbcr.eu

Baltic Bearing Company Sp. z o.o.

ul. Traktorowa 126 lok. 304, 91-204 Łódź

tel. +(48) 42 206 74 79

kom. +(48) 507 446 680

e-mail: company.pl@bbcr.eu