Page 7 - Inżynieria & Utrzymanie Ruchu III kwartał 20123
P. 7

zentować maszyny i rozwiązania technologicz- ne, stworzone z myślą o skutecznym obniżaniu kosztów produkcji – mówi Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP.
Wydarzeniami towarzyszącymi TOOLEX 2023 będzie OILexpo - Salon Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu, pre- zentujący najnowsze oleje, smary i chłodziwa wykorzystywane w procesach obróbki metali i innych materiałów. Drugim wydarzeniem towarzyszącym będzie Konferencja Nowy Prze- mysł 4.0, zaplanowana na 3 i 4 października. Konferencja skierowana jest do odbiorców za- interesowanych przyszłością produkcji przemy- słowej w Polsce i zmianami technologicznymi, które determinują perspektywy jej rozwoju. W agendzie wydarzenia znajdzie się również te- mat nowoczesnej technologii w obróbce metali.
Uwieńczeniem pierwszego dnia tar- gów będzie uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie  e Best of Industry 4.0 w kate- gorii „zakład produkcyjny” oraz „technologia”. Jury składające się z przedstawicieli najnowo- cześniejszych  rm europejskiego i polskiego przemysłu, wiodących dostawców i wdroże- niowców, praktyków, naukowych i ekspertów w dziedzinie przemysłu 4.0 wybierze najlepsze obiekty przemysłowe w których skutecznie wprowadzono rozwiązania przemysłu 4.0, a także technologie, które swoją wyjątkowością i innowacyjnością wyprzedzają konkurencję.
Przekrój uczestników TOOLEX obejmuje przedstawicieli kadry zarządzającej  rm, a tak- że specjalistów różnych segmentów branży. Od operatorów CNC, przez programistów, kontro- lerów jakości i techników utrzymania ruchu, po pracowników produkcji, którzy odwiedzają MCK w poszukiwaniu nowości rynkowych.
– Liderzy rynku, wartościowe spotkania merytoryczne oraz zwiedzający, poszukują- cy nowych opcji zakupowych, te czynniki od lat decydują o sukcesie imprezy, którą goście oceniają niezwykle pozytywnie. Przykładamy ogromną wagę, aby rozwijać wydarzenie mery- torycznie. Nie inaczej będzie w tym roku. Wizy- ta w Katowicach z pewnością będzie efektyw- nie spożytkowanym czasem. – podsumowuje Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP.
Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzę- dzi i Technologii Obróbki TOOLEX 2023 (3-5 października 2023, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach)
Rejestracja do udziału w targach – zwiedza- jący, media, szkoły – dostępna jest przez stronę https://www.toolex.pl/pl/rejestracja,1989.html
ERICSSON
Firma Ericsson z kolejnym przełomowym osiągnięciem
w obszarze produkcji w Polsce
Aktualności
Firma Ericsson wyprodukowała w fabryce w Tczewie milion produktów radiowych 5G z za- ufanym partnerem,  rmą Flex. Milionowe radio zostało dostarczone do jednego z europejskich klientów  rmy Ericsson - wiodącej  rmy skan- dynawsko-bałtyckiej zajmującej się komunikacją cyfrową. Moc technologii 5G wygeneruje impuls rozwojowy dla gospodarki i zapewni zrównowa- żoną przyszłość w regionie.
W zeszłym roku Ericsson informował o po- wstaniu milionowego urządzenia 5G „Made in Poland”, będącego sercem sieci 5G i głównym komponentem, wykorzystywanym do budo- wy infrastruktury komórkowej w wielu krajach Europy. Dzisiaj Ericsson ogłasza produkcję mi- lionowego radia 5G -AIR 3278, moduł Massi- ve MIMO z 32 nadajnikami i 32 odbiornikami wbudowanymi w radio 5G. Sprzęt ten jest klu- czowym komponentem nowoczesnych sieci 5G wdrażanych w całej Europie.
Zużywa ono mniej energii i charakteryzuje się mniejszą i lżejszą konstrukcją w porównaniu do poprzednich generacji, a jednocześnie za- pewnia większą szerokość pasma i lepszą wydaj- ność. Firma Ericsson będzie dążyła do dalszego zmniejszania rozmiaru i zużycia energii przez swoje produkty radiowe 5G przy jednoczesnym opracowywaniu nowych technologii pozwalają- cych na energooszczędną instalację.
nym elementem globalnego łańcucha dostaw Ericsson.
„Produkcja milionowego radia 5G jest ogromnym osiągnięciem, które pokazuje istotny wkład  rmy Ericsson i Polski w budowę sieci 5G w Europie. Jest to niezwykle ważne, biorąc pod uwagę fakt, iż takie radia 5G są 10 razy bardziej energooszczędne”.
Firma Ericsson ściśle współpracuje ze swo- imi klientami w ramach europejskiej działalno- ści. Sprzęt  rmy Ericsson zapewnia klientom i ich abonentom najlepsze doświadczenia zwią- zane z korzystaniem z sieci 5G.
Ericsson posiada globalny i elastyczny łańcuch dostaw, a także ściśle współpracuje z klientami w ramach swojej działalności w Eu- ropie, Azji i obu Amerykach, dzięki czemu jest w stanie szybko reagować na potrzeby rynków i klientów. Firma posiada zakłady produkcyjne na całym świecie i jest obecna na większości kon- tynentów, a jej główna działalność produkcyjna jest prowadzona w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku, Indiach, Chinach, Polsce, Rumunii, Estonii i Malezji (stan na trzeci kwar- tał 2022). Polska jest jednym z głównych punk- tów zaopatrzenia  rmy Ericsson, umożliwiają- cych zapewnienie sieci 5G w Europie i Brazylii w Ameryce Łacińskiej.
Obejrzyj wideo z fabryki Flex w Tczewie: https://youtu.be/5nqFzRUWmOs n
Fabryka Flex w Tczewie jest jednym z głów- nych europejskich zakładów produkujących ra- n  dia 5G dla  rmy Ericsson. Zakład jest strategicz-
INŻYNIERIA & UTRZYMANIE RUCHU – www.utrzymanieruchu.pl
III kwartał 2023 5


































































































   5   6   7   8   9