Page 21 - Inżynieria & Utrzymanie Ruchu I Kwartał 2024
P. 21

Jakie są niektóre z kluczowych wyzwań związanych z popra- wą ochrony przed zagrożeniami elektrycznymi w Państwa zakładzie i jakie strategie/najlepsze praktyki wdrożyli Pań- stwo, aby zapewnić sukces?
Zack Mitchell: Niektóre z kluczowych wyzwań związa- nych z poprawą ochrony przed zagrożeniami elektrycznymi w naszym zakładzie obejmują prawidłowe wdrożenie proce- dur lockout/tagout (LOTO) oraz zapewnienie skutecznej ko- munikacji i świadomości wśród personelu. Aby sprostać tym wyzwaniom, wdrożyliśmy strategie i najlepsze praktyki. Nasza polityka surowo zabrania stosowania wyłącznie systemu tag- -out, wymagając zablokowania wszystkich źródeł zasilania za pomocą  zycznej blokady/bariery przed rozpoczęciem pracy.
Ponadto organizujemy spotkania przygotowawcze z ca- łym odpowiednim personelem, aby zapewnić właściwą komu- nikację i świadomość potencjalnych zagrożeń. Prowadzona jest również dokumentacja administracyjna uwzględniająca narażenie na zagrożenia, zaangażowany personel i niezbędne kroki, które należy podjąć.
Czy COVID-19 przyspieszył wdrożenie planu ochrony przed zagrożeniami, a jeśli tak, to w jaki sposób?
Jeanie Downs: Pandemia COVID-19 tak naprawdę nie przyspieszyła naszego planu ochrony przed zagrożeniami, po- nieważ mieliśmy już solidną strategię. Dodaliśmy kilka proto- kołów, ale poza tym byliśmy przygotowani.
Zack Mitchell: Tak, pandemia COVID-19 przyspieszyła wdrożenie planu ochrony przed zagrożeniami w naszej pla- cówce. W odpowiedzi na kryzys podjęliśmy proaktywne dzia- łania, wdrażając plan ochrony przed COVID.
Jakich wskazówek udzieliliby Państwo osobie, której nie- dawno powierzono obowiązki związane z ochroną przed zagrożeniami?
Jeanie Downs: Proszę zwrócić się do ekspertów, którzy wykonują daną pracę. Pracownicy, którzy pracują w danym strumieniu pracy, znają ryzyko związane z wykonywaną pra- cą i mogą pomóc nowemu kierownikowi ds. bezpieczeństwa w kwestiach, których nowy kierownik może nie zauważyć lub o których może nie pomyśleć. Obecni pracownicy mogą również odegrać kluczową rolę w modelowaniu zachowań dla nowych pracowników.
Zack Mitchell: Muszą Państwo wiedzieć, z czym pracują i jakie są związane z tym zagrożenia, zapoznać się z SDS i za- pewnić odpowiednie kwali kacje szkoleniowe.
Czy mogą Państwo przedstawić przegląd potencjalnych za- grożeń występujących w zakładach produkcyjnych i prze- mysłowych oraz sposób ich priorytetyzacji pod względem zarządzania ryzykiem?
Zack Mitchell: Nieoczekiwane narażenie na niebezpiecz- ne chemikalia, jasna komunikacja z zakresem oczekiwań do- tyczących pracy i sposobami łagodzenia zagrożeń, znajomość programów i procedur bezpieczeństwa.
Największym wyzwaniem dla kultury bezpieczeństwa jest rotacja pracowników. Utrzymanie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celów w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki uprzejmości: Hitachi Global Air Power
W jaki sposób są Państwo na bieżąco z najnowszymi przepi- sami bezpieczeństwa i najlepszymi praktykami branżowymi związanymi z ochroną przed zagrożeniami w środowisku produkcyjnym i przemysłowym?
Jeanie Downs: Uważam, że webinaria, seminaria i kon- ferencje na temat bezpieczeństwa są świetnym sposobem na bycie na bieżąco z najnowszymi przepisami, środkami ochro- ny indywidualnej i najnowszymi produktami bezpieczeństwa. Część wystawiennicza konferencji poświęconej bezpieczeń- stwu pozwala znaleźć sprzedawcę, który pomoże wdrożyć produkty lub narzędzia, o których właśnie się Państwo dowie- dzieli, a które odpowiadają Państwa celom i założeniom w za- kresie bezpieczeństwa.
INŻYNIERIA & UTRZYMANIE RUCHU – www.utrzymanieruchu.pl
I kwartał 2024 19


































































































   19   20   21   22   23