3M – Taśma uszczelniająca Extreme Sealing Tape 4412N

Szybszy montaż oraz trwałe i bardziej estetyczne uszczelnienie. To główne zalety nowego produktu 3M Poland – specjalistycznej taśmy Extreme Sealing Tape 4412N do zewnętrznego uszczelniania połączeń nitowanych, skręcanych lub zgrzewanych.

W porównaniu z tradycyjnymi masami uszczelniającymi taśma 4412N jest znacznie łatwiejsza w użyciu. Jej natychmiastowa przyczepność oraz brak konieczności czyszczenia powierzchni wokół spoiny skracają czas montażu, a tym samym upraszczają proces produkcji. Po dokładnym dociśnięciu nowy produkt 3M tworzy wodoszczelną barierę i dopasowuje się do konturów i krawędzi, a także wystających główek nitów lub śrub. Taśma może być stosowana na powierzchniach metalowych (także malowanych) lub wykonanych z tworzyw sztucznych. Jest także odporna na ścieranie, działanie słońca, deszczu, śniegu oraz skrajne temperatury.

– W przypadku taśmy Extreme Sealing Tape 4412N bardzo ważnym aspektem jest efekt wizualny uzyskiwany przy jej wykorzystaniu. Taśma bowiem doskonale przywiera do uszczelnianych elementów, a dzięki możliwości malowania i lakierowania na dowolny kolor może być praktycznie niewidoczna. Ponadto nie brudzi rąk podczas nakładania i nie wymaga czasu na schnięcie – mówi Małgorzata Gawryś, specjalista marketingu taśm klejących i klejów przemysłowych 3M. – Natomiast wyjątkowa technologia wykorzystana do produkcji taśmy 4412N gwarantuje wieloletnią szczelność i trwałość połączenia – dodaje Małgorzata Gawryś.

Elastyczność taśmy Extreme Sealing Tape 4412N pozwala na kompensację ruchu połączonych elementów, co powoduje, że nawet po wielu latach taśma nie jest popękana i nie odkleja się od krawędzi. Produkt 3M może być z powodzeniem stosowany w uszczelnianiu połączeń nitowanych, skręcanych lub zgrzewanych dachów pojazdów (ciężarówki, samochody dostawcze, pojazdy specjalistyczne), metalowych skrzynek i kontenerów, czy też obróbek dekarskich i świetlików.

Taśma 3M™ Extreme Sealing Tape 4412N jest dostępna w standardowych rolkach o nawoju 16,5m i szerokości: 25 i 50 mm.

www.3m.pl