Alcatel-Lucent – Nowy przełącznik dla centrów danych

Firma Alcatel-Lucent poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego przełącznika, który stanowi punkt wyjścia do rozbudowy centrów przetwarzania danych w przedsiębiorstwach. To wyjątkowe rozwiązanie zapewnia kompletną matrycę przełączającą, która umożliwia rozbudowę centrum przetwarzania danych, dzięki wirtualizacji sieci i nowatorskiej architekturze kratowej (mesh). Umożliwia to ograniczenie kosztów i pozwala przedsiębiorstwom lepiej wykorzystać posiadane zasoby informatyczne. Pozwala też zoptymalizować proces udostępniania aplikacji z uwzględnieniem potrzeb wielu pracowników przebywających w różnych ośrodkach i korzystających z różnych urządzeń.

Wykorzystując najwyższą na rynku skalowalność, małe opóźnienia i niskie zużycie energii, przedsiębiorstwa mogą odejść od kosztownego modelu informatycznego typu klient-serwer. Pozwala na to zarządzanie aplikacjami jako usługą w różnych typach centrów przetwarzania danych, na przykład w prywatnych chmurach obliczeniowych obsługujących wiele ośrodków, dedykowanych wirtualnych centrach przetwarzania danych obsługujących oddziały lub grupy robocze oraz hybrydowych infrastrukturach typu cloud, które mogą zawierać rozwiązania usługodawców. Rozwiązanie to ułatwi przedsiębiorstwom korzystanie z oferty usługodawców w modelu chmury, co zwiększa obszar jego zastosowań i wartość biznesową.  

„Infrastruktura sieciowa staje się coraz bardziej złożona, ponieważ od przedsiębiorstw wymaga się obsługi nowych aplikacji i urządzeń, wirtualnych centrów przetwarzania danych i środowisk przetwarzania w chmurze” — powiedział Zeus Kerravala, wiceprezes i analityk z firmy Yankee Group. „Przedsiębiorstwa potrzebują infrastruktury, która umożliwia monitorowanie i dostarczanie tych aplikacji w czasie rzeczywistym tak, jakby były one usługą — przy mniejszych opóźnieniach i z zapewnieniem większego komfortu użytkownika”.

Przełącznik firmy Alcatel-Lucent, przeznaczony do centrum przetwarzania danych, zapewnia dwa przełomowe rozwiązania w dziedzinie architektury: konstrukcję kratową i kapsuły (pod). Rozwój wirtualizacji w centrach przetwarzana danych i środowiskach przetwarzania w chmurze wymaga od przedsiębiorstw optymalizacji ruchu sieciowego pomiędzy serwerami przy jednoczesnym dążeniu do obniżania kosztów. Kapsułowa architektura Alcatela-Lucenta spełnia te wymagania, dzięki nowemu, stakowalnemu przełącznikowi LAN Alcatel-Lucent OmniSwitch™ 6900. Zapewnia on dużą gęstość upakowania, która umożliwia przedsiębiorstwom podłączanie przełączników top-of-rack bez konieczności obsługi ruchu pomiędzy serwerami przez przełączniki sieci rdzeniowej. Urządzenie udostępnia maksymalnie 240 portów 10G, dostępnych dla serwerów.

Przełomowa architektura kratowa Alcatela-Lucenta, zapewniająca możliwość łączenia „kapsuł” centrów przetwarzania danych pomiędzy wieloma lokalizacjami, oferuje kompletną matrycę przełączającą, która umożliwia zgromadzenie ponad 14 000 portów 10G serwerów przy zaledwie 2 przełącznikach sieci rdzeniowej Alcatel-Lucent OmniSwitch 10K. W rezultacie można uzyskać opóźnienia wynoszące poniżej 5 mikrosekund oraz niezrównaną odporność na awarie.

Przełącznik do centrów przetwarzania danych firmy Alcatel-Lucent jest zgodny z wizją sieci dostosowujących się do potrzeb aplikacji i wykorzystuje uznaną na rynku modułową obudowę LAN OmniSwitch 10K do przełączników sieci rdzeniowej dla przedsiębiorstw, która została zaprezentowana w październiku. Oferuje profil vNP umożliwiający rejestrację priorytetów dotyczących aplikacji, udostępniania przełączników, jakości usług i wymagań w zakresie bezpieczeństwa. Profil vNP umożliwia sieci płynne rozpoznawanie i dynamiczną kontrolę elementów wymaganych do zapewnienia wydajności aplikacji, w tym automatycznego przenoszenia maszyn wirtualnych w jednej matrycy. Przedsiębiorstwa mogą odnieść korzyści w postaci uproszczonego działania i niższych kosztów.

www.alcatel-lucent.com