Chwytak zatrzaskowy BPS

Chwytak zatrzaskowy BPS to nowe, autorskie rozwiązanie firmy ELESA. Jest przeznaczony do blokowania elementów takich jak okna, drzwi, osłony, pokrywy itp. Nowy produkt składa się z korpusu wyposażonego w profile chwytowe oraz elementu kulistego, który zatrzaskuje się pomiędzy nimi.  

Oba wspomniane wyżej elementy chwytaka wykonane są z konstrukcyjnych technopolimerów, których trwałość została potwierdzona w laboratorium firmy ELESA. Poddano je wyczerpującym testom wytrzymałościowym, m.in. pod kątem zużycia podczas zatrzaskiwania. Badanie przeprowadzone na dystansie 20 000 cykli nie wykazało żadnych zmian w funkcjonalności chwytaka.

Dla aplikacji, w których występuje różnica pomiędzy powierzchnią mocowania obu elementów chwytaka zostały stworzone specjalne elementy dystansowe. Elementy te (bądź ich zestawienia) umożliwiają kompensację różnic niemal w nieograniczonym zakresie.

Typowe zastosowania chwytaka zatrzaskowego BPS to: blokowanie/mocowanie dwóch części np.: okna do ramy, osłony do urządzenia, drzwi w pozycji otwartej itp.

www.elesa-ganter.pl