Dwa nowe typy frezów z serii Seco Highfeed zapewniają większe prędkości i posuwy

Firma Seco wzbogaciła ofertę głowic frezarskich z serii Highfeed o nowe pozycje — Highfeed 2 o małej średnicy oraz Highfeed 4 z dwustronnymi płytkami. Oba typy głowic mają nową konstrukcję i zostały wyposażone w większą liczbę zębów w danej średnicy, co skutkuje wzrostem produktywności.

Frezy Highfeed 2 oraz Highfeed 4 doskonale sprawdzają się przy dużych prędkościach skrawania twardych i ciągliwych materiałów, zwłaszcza w przypadku mniejszych obrabiarek wyposażonych we wrzeciona o dużej prędkości obrotowej/niskim momencie obrotowym.

Płytki Highfeed 2 LP05 oferują dwie krawędzie skrawające przy średnicach frezów od 12 mm. Płytki zapewniają skuteczną obróbkę skrawaniem materiałów klejących się do ostrza, takich jak stal nierdzewna, tytan lub superstopy. Płytki Highfeed 4 LO06 oferujące cztery krawędzie skrawające są przeznaczone do ekonomicznej i wydajnej obróbki skrawaniem popularnych materiałów elementów obrabianych z wykorzystaniem frezów o średnicy korpusu rzędu 20–63 mm.

Frezy Highfeed 2 oraz Highfeed 4 znacznie redukują drgania, zapewniając łatwe i stabilne skrawanie oraz większą produktywność. Ich innowacyjny kształt umożliwi także wydajne odprowadzanie wiórów, przyczyniając się do bezproblemowej pracy.

Więcej informacji na temat produktów można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronach internetowych www.secotools.com/highfeed2 i www.secotools.com/highfeed4.