Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Druga edycja Forum Mycia Przemysłowego (European Industrial Cleaning Forum & Expo)

19 listopada 2019 - 20 listopada 2019

Europejskie Forum Mycia Przemysłowego, wraz z towarzyszącą wystawą (European Industrial Cleaning Forum & Expo), jest wiodącym, niezależnym i dla wszystkich otwartym wydarzeniem biznesowym tej branży w centralnej Europie, skierowanym do wszystkich gałęzi przemysłu oraz ich fachowców zaangażowanych w technologie mycia części i komponentów, czystość techniczną VDA 19 i ISO 16232, obróbkę powierzchniową, jak również utrzymanie poziomu czystości podczas całego procesu produkcyjno-logistycznego.

W trakcie wydarzenia omawiane będą najnowsze technologie, innowacje i trendy w branży mycia przemysłowego dla przemysłu samochodowego, lotniczego, narzędziowego, ciężkiego, precyzyjnego, medycznego, optycznego, obróbki cieplnej i innych.

Sukces pierwszej edycji Forum, duże zainteresowanie przemysłu oraz liczne zgłoszenia nowych tematów gwarantują już teraz wysoki poziom również tego wydarzenia. Uczestniczący fachowcy będą dzielić się swoją wiedzą podczas licznych prezentacji, dyskusji i indywidualnych rozmów. W czasie Forum zostanie zaprezentowana pierwsza flota mobilnych laboratoriów czystości technicznej (VDA 19.1 / ISO 16232) na polskim rynku.

Podstawowa i zawsze obowiązująca zasada mycia przemysłowego jest tylko jedna: „podobne zmywa podobne”, czyli niepolarne (organiczne) zanieczyszczenia, jakimi są oleje (obróbcze, konserwujące), smary, parafiny, kleje i żywice, można usunąć, używając tylko niepolarnych mediów myjących, do których należą węglowodory czy też modyfikowane alkohole. Polarne (nieorganiczne) zanieczyszczenia, takie jak sole, mydła, emulsje, chłodziwa, pasty polerskie, ochronne, ślady rąk, pył, zgorzelinę, rdzę, pozostałości szlifierskie, ścierne i śrutownicze, jak również same wióry i opiłki usuwa się przy użyciu roztworów wodnych oraz – jedynie w bardzo wąskim zakresie – modyfikowanych alkoholi, ale nigdy węglowodorów. Natomiast wszelkiego rodzaju tłuszcze w pewnym stopniu także można zmyć  roztworami wodnymi. Stosując myjki, wodne lub rozpuszczalnikowe, bez znaczenia – czy ze wspomaganiem ultradźwięków czy też CNp, zawsze pozostawiamy na umytych detalach zanieczyszczenia, organiczne bądź nieorganiczne.

Pojawia się więc pytanie: w jaki sposób osiągnąć najwyższą klasę czystości? Odpowiedzi na to i na wiele innych pytań znajdą wszyscy zainteresowani podczas tej edycji Forum.

Dobór odpowiedniej technologii mycia i medium myjącego, jak i samej koncepcji urządzenia dla danego poziomu zabrudzenia i skali produkcji, nie jest możliwy bez dokładnego rozpoznania, z jakim zabrudzeniem mamy do czynienia, kiedy dane zabrudzenie powstało i czym zostało spowodowane. Forum Mycia Przemysłowego to kompendium wiedzy na temat aktualnie dostępnych technologii i metod mycia dla szerokiego zakresu zastosowań: od produkcji wielkoseryjnej i mycia dużych partii poprzez mycie pojedynczych części, mycie wstępne i mycie precyzyjne (dokładne i ultradokładne) aż do technologii przygotowania powierzchni części oraz komponentów przed operacjami nakładania powłok ochronnych, trybologicznych czy też ozdobnych (PVD, PACVD, CVD).

Podczas wydarzenia poruszone zostanie również szerokie spektrum zagadnień: od wodnych mediów myjących poprzez nieszkodliwe dla środowiska metody mycia rozpuszczalnikami w próżniowych, hermetycznie zamkniętych systemach, odtłuszczanie parowe, czyszczenie na sucho, gratowanie, mycie zalewowo-iniekcyjne mycie i suszenie próżniowe do mycia hybrydowego czy Beyond. Nie zabraknie także takich tematów jak zabezpieczenie przed korozją, pakowanie i logistyka, kontrola i regeneracja kąpieli myjących.

Forum można potraktować jako szkolenie z podstaw mycia przemysłowego dla osób początkujących w branży, ale również jako forum dyskusyjne dla zaawansowanych profesjonalistów.

W tym roku uruchamiamy dodatkowo cykl specjalistycznych szkoleń z praktycznych zastosowań przemysłowych technologii mycia, suszenia i konserwacji części oraz komponentów. Seminarium szkoleniowe organizowane jest we współpracy z Instytutem Fraunhofera i będzie odbywać się corocznie w przeddzień Forum. W tym roku w poniedziałek, 18.11.2019 roku.

Instytut Fraunhofera jest jedną z najważniejszych placówek badawczo-rozwojowych na świecie, a jego Fraunhofer Cleaning Technology Alliance prowadzi w 10 ośrodkach prace badawczo-rozwojowe i analityczno-doradcze w technologiach mycia przemysłowego.

Tegoroczne Seminarium obejmie następujące tematy:

  1. Zrozumienie wymagań mycia przemysłowego i bezpieczne opanowanie wszystkich jego procesów
  2. Konflikty procesów mycia przemysłowego w wewnętrznych i zewnętrznych łańcuchach dostaw
  3. Końcowe etapy procesów mycia: płukanie i suszenie – często zapominane, pomijane lub ignorowane

Po zakończeniu Seminarium uczestnicy będą mogli skorzystać z możliwości indywidualnych porad technicznych. Celem tych krótkich dyskusji na konkretny temat dotyczący mycia przemysłowego (po 10-20 minut) może być pozyskanie wskazówek i zaleceń przy rozwiązywaniu problemów oraz eliminacji błędów technologicznych (wcześniejsze umówienie spotkania jest zalecane).

Wymagana jest osobna rejestracja. Szczegóły pod: SEMINARIUM SZKOLENIOWE.
Spotkania prosimy umawiać, pisząc na adres:
kf@industrial-cleaning-forum.com

Szczegóły

Początek:
19 listopada 2019
Koniec:
20 listopada 2019
Witryna internetowa:
http://www.industrial-cleaning-forum.com/strona-glowna/

Miejsce wydarzenia

Wrocław