Firma Seco zwiększa możliwości frezowania kopiowego, rozszerzając asortyment o trzy nowości produktowe

Firma Seco wprowadziła niedawno nowe produkty do swojej rodziny narzędzi skrawających o wymiennych końcówkach Minimaster®Plus, do rodziny frezów Combimaster™ oraz rodziny frezów na płytki okrągłe Round 12, jeszcze bardziej rozszerzając możliwości tych narzędzi do frezowania kopiowego.

Firma zoptymalizowała parametry skrawania swego popularnego systemu Minimaster Plus poprzez wprowadzenie nowej czteroostrzowej końcówki w celu zwiększenia kątów pochylenia linii śrubowej. Końcówka dołącza do istniejącej obecnie w systemie konstrukcji trzyostrzowej. Obie końcówki skrawające zapewniają wysoką objętościową wydajność skrawania w operacjach obróbki zgrubnej i półwykańczającej. Czteroostrzowa końcówka ma jednak krótszą długość rowków wiórowych, wynoszącą 0,7 x D, co zwiększa stabilność w zastosowaniach z agresywnym usuwaniem materiału i 5-osiową obróbką, w których końcówki frezujące są używane częściej niż frezy z rowkami wiórowymi wykonanymi na całej długości.

Najlepszy w branży system do frezowania Combimaster zawiera szereg oprawek o różnej długości i głowic frezowych, co zapewnia maksymalną elastyczność w szerokim zakresie zastosowań. Firma Seco przenosi wszechstronność i stabilność tego systemu na frezy o średnicy 40/42 mm (50 mm w przypadku frezów półkulistych) z nowym połączeniem wyposażonym w gwint M20 zapewniającym najmocniejsze połączenie oprawki z korpusem frezu. W większości przypadków narzędzie Combimaster M20 umożliwia użytkownikom zwiększenie zarówno objętościowej wydajności skrawania, jak i głębokości skrawania aż o 15 procent, co powoduje wzrost całkowitej wydajności obróbki. Firma Seco wyposażyła w złącze M20 ponad 30 nowych rodzajów oprawek i ponad 50 typów frezów.

Firma Seco udoskonaliła okrągłe płytki z serii Round 12 o możliwość ich indeksowania zapewniającą szybkie i precyzyjne ustalanie ich położenia. Antyobrotowy system indeksowania zapewnia całkowite bezpieczeństwo płytki, zwłaszcza w zastosowaniach, w których usuwanie materiału jest trudne. Płytki Round 12 mają wycięcia przestawcze wyrównywane ze znakami ustawczymi korpusu frezu, dzięki czemu płytki są idealnie ustawiane w gniazdach korpusu frezu i system jest niezwykle łatwy w użyciu. Na potrzeby nowego systemu firma Seco wprowadziła w płytkach Round 12 zaawansowane geometrie i zaprojektowała korpusy frezów o wszystkich średnicach z nowymi niejednorodnymi podziałkami w celu zmniejszenia wibracji i drgań.

Więcej informacji o systemach Minimaster Plus i Combimaster oraz o płytkach Round 12 można uzyskać u lokalnego przedstawiciela firmy Seco lub odpowiednio na stronach internetowych www.secotools.com/minimasterplus, www.secotools.com/combimaster i www.secotools.com/round12.