Forum dla biznesu i produkcji WonderWorld 2007

    W dniach 9–10 października 2007 r. w Warszawie już po raz drugi odbyło się w Polsce Forum WonderWorld, zorganizowane przez krakowską spółkę ASTOR. Celem konferencji było przekazanie firmom produkcyjnym najskuteczniejszych sposobów zarządzania operacyjnego, możliwości zwiększania elastyczności produkcji, podnoszenia zyskowności oraz efektywnej redukcji kosztów, m.in. poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych. Do uczestnictwa w forum zostało zaproszonych kilkudziesięciu przedstawicieli firm budujących maszyny i różnego typu aplikacje dla przemysłu samochodowego, spożywczego i maszynowego.

    Podczas WonderWorld 2007 po raz pierwszy zaprezentowane zostały najnowsze przemysłowe rozwiązania informatyczne Wonderware, zgodne z systemem operacyjnym Microsoft Vista. O swoich nowych produktach – InTouch 10 oraz Platformie Systemowej 3.0 – opowiadali goście specjalni z Wonderware, między innymi przebywający po raz pierwszy w Polsce prezes firmy Mike Bradley. W konferencji uczestniczyło niemal 200 przedstawicieli firm produkcyjnych, zakładów przemysłowych i spółek komunalnych. Konferencja, podobnie jak poprzednie edycje, skierowana była do kadry technicznej oraz menedżerów odpowiedzialnych za zarządzanie operacyjne, systemy informatyczne, utrzymanie ruchu czy automatykę.

    Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele znanych firm produkcyjnych oraz eksperci branżowi. Przez dwa dni odbywały się równoległe sesje: biznesowa i techniczna. Jednocześnie trawały warsztaty Lean Manufacturing oparte na grze symulującej pracę fabryki. Dodatkowo w trakcie konferencji dostępna była specjalna sala Demo, gdzie prezentowano działanie oprogramowania przemysłowego i komputerów Wonderware. W tegorocznej edycji WonderWorld uczestniczyło ok. 200 osób. Uczestnicy podkreślali wysoki poziom merytoryczny sesji konferencyjnych i warsztatów.

    Relacja z WonderWorld 2007 dostępna jest na stronie www.astor.com.pl