Identyfikacja towarów niebezpiecznych i ochrona przed nimi

Brady oferuje rozwiązania wspomagających zarządzanie towarami niebezpiecznymi, w tym znaki transportowe, oznaczenia wizualne, oznaczenia podłóg, kontrolę rozlewów oraz blokady.

Według Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy 38% europejskich przedsiębiorstw informuje o potencjalnie niebezpiecznych towarach chemicznych lub biologicznych w swoich miejscach pracy. Narażenie na działanie tych czynników może prowadzić zarówno do ostrych, jak i przewlekłych chorób i urazów, w tym schorzeń układu oddechowego i skóry, niewydolności narządów, nowotworów zawodowych, zatruć i przypadków uduszenia. Aby zmniejszyć to ryzyko, proponujemy wiele niezawodnych i dobrze widocznych rozwiązań w zakresie identyfikacji pozwalających zapewnić bezpieczeństwo:

  • Etykiety GHS/CLP: łatwe informowanie o ryzyku związanym z substancjami niebezpiecznymi w celu uniknięcia wypadków i zwiększenia zgodności z prawodawstwem UE.
  • Znaczniki rur: oznacz, co przepływa przez rury w zakładzie, aby poinformować współpracowników i zapobiec niebezpiecznym zachowaniom.
  • Znaki bezpieczeństwa: zwykły znak bezpieczeństwa jest w stanie zapobiec kosztownym wypadkom w zakładzie pracy, o ile jest dobrze widoczny, przyciąga uwagę i jest łatwy do odczytania.
  • Usługi: skontaktuj się z Brady i umów wizytę w zakładzie lub audyt, a dzięki temu łatwiej dobierzesz rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb.

Brady oferuje jeszcze więcej rozwiązań wspomagających zarządzanie towarami niebezpiecznymi, w tym znaki transportowe, oznaczenia wizualne, oznaczenia podłóg, kontrolę rozlewów oraz blokady.

Pobierz przewodnik i poznaj więcej narzędzi do identyfikacji towarów niebezpiecznych w miejscu pracy!

BRADY Polska