InduSoft Web Studio – SCADA i HMI – rozbuduje Twoją firmę i zwiększy jej wydajność

Z ponad 350 000 sprzedanymi licencjami na całym świecie InduSoft kontynuuje misję ewolucji oprogramowania SCADA i HMI tworząc najnowszą wersję programu – InduSoft Web Studio 20.0, dostępną już w Polsce.  Tym samym, InduSoft wzmacnia swoją pozycję na rynku, jako jeden z liderów dostawców potężnego zestawu wszechstronnych narzędzi, niezbędnych do tworzenia nowoczesnych aplikacji SCADA i HMI. InduSoft to intuicyjny i wszechstronny program, który efektywnie wspiera różnorodne systemy automatyki przemysłowej, budynkowej oraz systemy sterowania.

InduSoft Polska Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu jest dystrybutorem aplikacji InduSoft Web Studio od 2008 roku. InduSoft jest certyfikowanym złotym partnerem Microsoftu, co  wiąże się z łatwością obsługi produktów Microsoftu. Platforma jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows (w tym 32- i 64-bitowe), Windows Embedded Compact, Windows Embedded Standard, Windows 8/10 i Windows Server Edition (Server 2012/2016/2019), oraz posiada wbudowaną obsługę wizualizacji lokalnej lub zdalnej (internetowej). Ponadto, istnieje możliwość uruchomienia aplikacji na platformach Linuksowych (IoTView). Niewątpliwą zaletą InduSoft Web Studio jest prosty graficzny interfejs już na poziomie tworzenia własnej wizualizacji. Wersja deweloperska umożliwia tworzenie i uruchomienie aplikacji w dowolnym miejscu. Program oferuje również opcję tworzenia własnych bibliotek wykorzystywanych w dalszym procesie tworzenia synoptyk. Oprócz tego, InduSoft Web Studio dostarcza ponad 250 sterowników komunikacji obsługujących produkty z grupy kontrolerów PLC. Nawet jeżeli standardowe protokoły okażą się niewystarczające, zawsze można skorzystać z rozwiązania OPC DA (klient lub serwer), OPC UA (klient lub serwer), OPC XML-DA (tylko klient) i OPC HDA (tylko serwer). Platforma oferuje również moduły, takie jak alarmy, receptury, raporty, trendy oraz obsługę dowolnych baz danych SQL (Microsoft SQL, MySQL, Sybase, Oracle), Microsoft Access lub Excel, jako standardowe funkcje. Program współpracuje również z systemami ERP/MES (w tym SAP).

Rynek automatyki przemysłowej oczekuje różnych możliwości komunikacji, dlatego w aplikacji duży nacisk kładziony jest na rozwiązania sieciowe. InduSoft Web Studio oferuje trzy rodzaje połączeń zdalnych:

  • Klient WEB
  • Aplikacja natywna Secure Viwer
  • Studio Mobile Access (SMA)

SMA

Studio Mobile Access jest rodzajem połączenia zdalnego z poziomu urządzeń mobilnych np. smartphona, tabletu z Androidem czy iOS, które staje się coraz bardziej popularne i jest nieustannie rozwijane. Ten rodzaj dostępu zdalnego obsługuje wszystkie natywne obiekty aplikacji InduSoft Web Studio. SMA wykorzystuje interfejs HTML5, co pozwala uruchomić połączenie zdalne z dowolnego urządzenia korzystając z przeglądarki internetowej obsługującej HTML5. Dzięki SMA możliwe jest zdalne zarządzanie procesami przemysłowymi, systemami BMS, a także innymi urządzeniami. SMA można również uruchomić na systemie Windows Embedded Standard.

Nowości w najnowszej wersji programu InduSoft Web Studio 2020:

  • Zintegrowany edytor Grafiki Przemysłowej:

Edytuj i/lub importuj grafiki przemysłowe z produktów AVEVA i integruj je z projektami InduSoft Web Studio.

  • Uaktualnione Środowisko Programistyczne:

Nowoczesny interfejs. Ulepszono interfejs użytkownika zwiększając produktywność
i dodając możliwość dostosowania tematów (kolor i styl) w środowisku programowania.

  • Ulepszenia w Mobile Access Thin Client:

Nowe interfejsy są obsługiwane przez Mobile Access Thin Clients (HTML5), w tym Trend Start Date/Time i Duration, E-Sign i inne.

  • MQTT SparkplugB Publisher:

Ulepszenia w sterowniku MQTT umożliwiają InduSoft Web Studio publikowanie danych zgodnie ze standardami MQTT SparkplugB.

  • Wprowadzono wiele innych ulepszeń w zakresie jakości i stabilności produktu.

InduSoft Web Studio w wesji 20.0 zachował kompatybilność wsteczną zgodności, co oznacza, że projekty utworzone w starszych wersjach nadal mogą być otwierane i edytowane w wersji najnowszej.

InduSoft Polska Sp. z o.o. z oddziałem we Wrocławiu oferuje sprzedaż programu oraz bezpłatny support (mailowy bądź telefoniczny). Ponadto posiadamy w ofercie szkolenia na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Zapraszamy do współpracy.

Marcin Furmański

InduSoft Polska Sp. z o.o.
ul. S.. Kunickiego 10A/II
54-616 Wrocław
Tel.: +48 71 789 08 81 wew. 205
kom. +48 502 437 670

handlowy@indusoft.pl