LOG System w nowej odsłonie

  Na rynku dostępna jest już nowa wersja produktu LOG System 4.0. Czwarta generacja oprogramowania zawiera kilka istotnych innowacji – odświeżone raporty, darmowy silnik bazy danych oraz nową szatę graficzną.

  LOG System to rozbudowana aplikacja służąca do ewidencjonowania zasobów oprogramowania i urządzeń, zarządzania licencjami, a także do audytu legalności oprogramowania w przedsiębiorstwach. Co istotne LOG System nadzoruje status zasobów informatycznych organizacji w trybie on-line. Software umożliwia sprawdzenie w dowolnym momencie, gdzie jakie aplikacje, czy sprzęt są zainstalowane. Dzięki odpowiedniej personalizacji administrator IT będzie natychmiast powiadamiany o pojawieniu się lub zniknięciu z firmowej sieci urządzeń lub oprogramowania.

  Ponadto LOG System wyróżnia zaawansowany system identyfikacji oprogramowania Log Query, rozwijany przez programistów LOG Systems od dekady. Stanowi on klucz do precyzyjnych audytów legalności. LOG System, charakteryzuje się budową modułową, dzięki czemu można go łatwo dostosować do potrzeb użytkownika. Oprogramowanie jest aktualizowane średnio raz w miesiącu przez audytorów SAM, co sprawia, że właściciele mają pewność, iż używany sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie są właściwe i użytkowane zgodnie z prawem.

  Wraz czwartą wersją aplikacji pojawiło się szereg usprawnień i nowych funkcji. LOG System 4.0, w odróżnieniu od wcześniejszych wersji, zawiera w pełni funkcjonalny darmowy silnik PostgreSQL. Całkowitej zmianie uległ kształt konsoli. Intuicyjne ikony przypominają stylistykę systemu Office 2013. Nowa szata graficzna oraz barwy poprawiają pracę z oprogramowaniem, interfejs jest czytelny i zrozumiały dla użytkownika.

  Twórcy oprogramowania zmienili także wygląd raportów, porządkując jednocześnie proces ich tworzenia. Dokumentacja może być przeprowadzana m.in. na podstawie wizualizacji, opisów czy przykładowych zastosowań. Kolejną nowinką jest ewidencjonowanie zdarzeń serwisowych na zasobach. Raporty zawierają zarówno informacje o rodzaju zdarzenia, jak i generowanych przez nie kosztach. Nowe możliwości, takie jak zwiększenia częstotliwości zadań okresowych czy automatyczne zgłoszenia w QDesk, dodatkowo automatyzują pracę systemu. Pozostałe innowacje otwierają nowe możliwości w zakresie importu z pliku oraz prezentacji informacji o komputerze w widoku rozliczenia z licencji.

  System dostępny jest już w sprzedaży, a wersję demonstracyjną można pobrać ze strony producenta www.logsystem.pl