MMR Group TransComfort: Dostawa rekordowego silnika elektrycznego marki TATUNG

Z końcem grudnia 2023 roku MMR Group TransComfort dostarczył swojemu kontrahentowi, jednemu z liderów polskiej branży paliwowo-energetycznej, elektryczny silnik marki TATUNG. Silnik jest rekordzistą m.in. pod względem masy – 9350 kg, oraz czasu produkcji – 7 miesięcy.

Firma TATUNG, założona w 1918 roku, jest wiodącą marką systemów i usług związanych z oszczędzaniem energii oraz zieloną energią na Tajwanie. Specjalizuje się w inteligentnych rozwiązaniach oraz rozwiązaniach IoT dla różnych dziedzin przemysłowych, m.in. branży silników elektrycznych.

Silnik elektryczny TATUNG dostarczony przez MMR Group TransComfort do polskiego koncernu paliwowo-energetycznego służy do napędu pompy wody obiegowej w układzie chłodzenia. Jest rekordzistą w historii spółki MMR Group pod wieloma względami:

 1. masa: 9350 kg,
 2. parametry użytkowe:
  1. moc: 1100 kW,
  2. napięcie zasilania: 6 kV,
  3. częstotliwość zasilania: 50 Hz,
  4. 10-cio polowy,
  5. prędkość obrotowa wału: 590 RPM,
  6. tryb pracy: S1,
 3. wymiary gabarytowe: 3x2x1,5 m.

Silnik został wyprodukowany na zamówienie w rekordowym czasie 7 miesięcy i odbył 5-cio tygodniową podróż drogą morską z Tajwanu do Polski. Odprawa celna w gdyńskim porcie i dostawa do klienta naczepą niskopodwoziową została zrealizowana przez firmę TERRAMAR, z pomocą Pani Karoliny Botwicz  i Pani Anny Musiał.

MMR Group TransComfort dziękuje wszystkim podmiotom zaangażowanym w dostawę silnika.