Neapco przejmuje zakłady tedrive w Polsce i Niemczech

  Zakład tedrive Poland Sp. z o.o. w Praszce (opolskie) będzie kontynuował działalność pod nową nazwą jako Neapco Europe Sp. z o.o. tedrive Germany GmbH zakończył proces upadłości i rozpoczyna˙działalność pod nazwą „Neapco Europe GmbH”.

  Neapco Holdings, LLC ogłosiło nabycie zakładu tedrive Poland Sp. z o.o. w Praszce wraz ze wszystkimi patentami i prawami do własności intelektualnej od tedrive Holding B.V., Holandia. Neapco objęło własnością również niemiecki zakład tedrive Germany GmbH w Dueren. Istniejący układ produkcyjny pomiędzy zakładami w Dueren i Praszką pozostaje niezmieniony. Cały majątek łącznie z pakietem zamówień i kontraktami z dostawcami został przekazany od dnia 1 lipca 2010 r.

  Zakup polskiego zakładu w Praszce został sfinalizowany 30 czerwca br. Nowa struktura własności zapewnia firmie stabilną kontynuację strategii i zabezpiecza ponad 800 miejsc pracy w Praszce oraz ponad 700 w Dueren. Neapco Europe będzie reprezentowane przez: prezydenta Roberta Hawkey’a (przewodniczący), dyrektora finansowego, Davida Barrona, dyrektora zarządzającego, Zbigniewa Gorczyńskiego (zakład w Praszce), dyrektora zarządzającego, Erika Leendersa (zakład Dueren) oraz wiceprezydenta Petera Bilza.

  Nowa firma Neapco Europe GmbH z siedzibą w Dueren, będzie kontynuowała działalność jako wyspecjalizowany partner rozwojowy i producent półosi oraz mechanizmów różnicowych dla globalnego rynku motoryzacyjnego. Neapco Europe Sp. z o.o. w Praszce, kontynuuje działalność jako specjalista od półosi, sprężyn zawieszenia i odlewów aluminiowych. Firma posiada solidną bazę w postaci konkurencyjnych technologii przeniesienia napędu.

  – Z Neapco Holdings jako nowym właścicielem i jego związkiem z chińską Grupą Wanxiang, Neapco Europe może teraz korzystać z szerszego globalnego zasięgu. To wielka zmiana dla roli zakładu w Praszce – mówi Zbigniew Gorczyński, dyrektor generalny praszkowskiego zakładu. – Teraz znowu jesteśmy częścią globalnej organizacji i możemy dostarczać najlepszą wartość dla naszych klientów. Bycie w grupie Neapco oznacza również odzyskanie i rozwijani zaufania naszych klientów, pracowników, dostawców oraz innych partnerów biznesowych.

  – Nabycie dwóch zakładów w Dueren i Praszce jest dla nas ważnym strategicznym krokiem, dzięki któremu uzyskujemy bezpośredni dostęp do ważnych rynków motoryzacyjnych i do łańcucha dostaw w Europie, a to rozszerza nasz profil oraz czyni Neapco globalnym dostawcą – wyjaśnia prez. Robert Hawkey.˙Zakład w Praszce rozpoczął działalność w latach 70. jako producent układów hamulcowych. Obecnie dostarcza półosie napędowe, sprężyny zawieszenia i odlewy aluminiowe na pierwszy montaż do klientów takich, jak Ford, GM, Volvo, Smart, Daimler and Fiat.

  Neapco Holding, LLC jest producentem wałów napędowych, komponentów przeniesienia napędu i sterowania na pierwszy montaż oraz na rynek części zamiennych. Z siedzibą w Pensylwanii (USA), posiada fabryki w Michigan i Nebrasce (USA) oraz Meksyku. W 2006 r. kierownictwo Neapco wraz z Grupą Wanxiang, największym chińskim dostawcą części samochodowych, uczestniczyło w przejęciu firmy od Grupy Carlyle, a w 2007 r. zakupiło były zakład Visteon (Ameryka Półn.) produkujący elementy przeniesienia napędu.