Nowe pompy dla Zakładów Chemicznych P. Paprocki

    Watson-Marlow i Zakłady Chemiczne P. Paprocki Sp. J. podpisały umowę na dostawę pomp perystaltycznych. Kontrakt obejmuje dostarczenie, instalację oraz serwis maszyn, które będą wykorzystywane w procesie produkcji wodnych dyspersji oraz klejów.

    Spółka ze Święciechowa jest największym w kraju producentem klejów dla przemysłu papierniczego oraz wodnych dyspersji.

    Inwestycja związana jest z optymalizacją kosztów oraz awaryjnością dotychczas używanych pomp śrubowych. Firma zdecydowała się zastąpić je pompami perystaltycznymi. Urządzenia będą wykorzystywane do przepompowywania produktów które charakteryzują się wysoką i bardzo wysoką lepkością. Przed podpisaniem kontraktu sprawdzono odporność chemiczną materiału węża na pompowane składniki kleju oraz przeprowadzono testy, które potwierdziły skuteczność zastosowanych maszyn.

    – Test miał na celu sprawdzenie jak pompa i jej elementy sprawdzają się w zakładzie. Przebiegł on pozytywnie, co miało duży wpływ na podpisanie kontraktu. Będąc pewnym skuteczności naszych rozwiązań, często zgadzamy się na testy pomp w warunkach klientów, gdyż jest to dla nich najlepszy dowód jakości oferowanych maszyn. – powiedział Rafał Łydziński, menadżer sprzedaży Watson-Marlow.

    Zakłady Chemiczne P. Paprocki powstały przed 28 laty. W chwili obecnej zakłąd położony niedaleko Leszna ma wydajność linii technologicznych na poziomie ponad 30 tys. ton produktów rocznie.