Nowe zezwolenia w ŁSSE

  Sześć kolejnych firm otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Oznacza to 105 nowych miejsc pracy i prawie 102,5 mln zł nakładów inwestycyjnych

  W Podstrefie Ostrzeszów ŁSSE zainwestuje SFB Polska Sp. z o.o. Jest to już drugie zezwolenie dla spółki. Do nowo wybudowanej hali produkcyjno-magazynowej zakupione zostaną nowe maszyny, a także uruchomione laboratorium badawcze wyposażone w specjalistyczną aparaturę pomiarową. Spółka zadeklarowała wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 5 mln zł oraz zatrudnienie przynajmniej 10 pracowników (do końca 2017 roku).

  Meyer Tool IGT Sp. z o.o. zainwestuje w Podstrefie Kalisz ŁSSE. Firma produkować będzie elementy turbin i silników dla przemysłu lotniczego. Spółka zadeklarowała nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 20,6 mln zł oraz zatrudnienie przynajmniej 30 nowych pracowników (do końca 2017 roku).

  W Podstrefie Radomsko ŁSSE zainwestuje Logistyka 24 Sp. z o.o. To firma celowa utworzona do realizacji inwestycji polegającej na wybudowaniu i uruchomieniu hali magazynowo – spedycyjnej dla obsługi klientów z branży motoryzacyjnej w sektorze B2B. Działalność gospodarcza polegać będzie na świadczeniu usług logistycznych części zamiennych do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli dla firmy Inter Cars S.A. w Warszawie. Spółka zadeklarowała zatrudnienie przynajmniej 10 pracowników oraz nakłady inwestycyjne w wysokości prawie 1,5 mln zł (do końca maja 2017 r.)

  Z kolei CEDROB S.A. zainwestuje w Podstrefie Raciąż ŁSSE. Spółka prowadzi działalność w zakresie produkcji wyrobów z mięsa, głównie drobiowego oraz gotowej paszy dla zwierząt gospodarskich. CEDROB S.A. zadeklarował nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 40 mln zł oraz zatrudnienie przynajmniej 30 nowych pracowników (do końca 2020 roku).

  Po raz drugi w Podstrefie Tomaszów Mazowiecki ŁSSE zainwestuje Paradyż Sp. z o.o. Firma zajmuje się głównie produkcją ceramicznych płytek podłogowych w technologii monocottura oraz gresu porcelanowego szkliwionego ściennego i podłogowego. W związku z nową inwestycją Spółka zadeklarowała nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 25 mln zł oraz zatrudnienie przynajmniej 10 nowych pracowników (do końca kwietnia 2016 roku). Paradyż utrzyma zatrudnienie na poziomie 252 osób do 2021 roku.

  W Podstrefie Łowicz ŁSSE zainwestuje Kapella Sp. z o. o. To spółka celowa, założona w celu przeprowadzenia inwestycji polegającej na produkcji inteligentnych, innowacyjnych systemów oświetleniowych w technologii LED. Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 4,5 mln zł (do 1 lipca 2019 roku) oraz zatrudnić przynajmniej 20 nowych pracowników (do końca 2016 roku).

  W tym roku w ŁSSE wydano 10 zezwoleń. Łącznie zdeklarowane przez inwestorów nakłady wynoszą ponad 157,5 mln zł  i powstanie 210 nowych miejsc pracy.

  – Przez 17 lat istnienia łódzkiej strefy wydaliśmy jak dotąd 247 zezwoleń, a nasi inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 10,8 mld zł, dzięki którym powstało prawie 29 tysięcy miejsc pracy – podsumowuje Tomasz Sadzyński, Prezes ŁSSE S.A..