Nowości od Seco

Firma Seco dodaje do serii Jabro® frezy walcowo-czołowe z czterema ostrzami do obróbki zgrubnej oraz frezy o niewielkich średnicach.

 

Firma Seco niedawno dodała wersje frezów walcowo-czołowych z czterema ostrzami o średnicach 16 i 20 mm do serii narzędzi do obróbki zgrubnej Jabro-HPM JHP951 oraz serii frezów walcowo-czołowych o małej średnicy JM905 i JM920 z serii Jabro-Mini. Te nowości dodatkowo wzbogacają możliwości doskonałych narzędzi z węglika spiekanego firmy Seco.

Frezy walcowo-czołowe z serii JHP951 dostępne były wcześniej tylko w wersji z trzema lub pięcioma ostrzami. Nowe wersje z czterema ostrzami posiada zmienną linię śrubową, nierównomierną podziałkę i specjalną konstrukcję rowków wiórowych. Frezy te doskonale sprawdzają się przy obróbce zgrubnej stali, żeliwa i innych popularnych materiałów elementów obrabianych. Zapewniają także sprawne usuwanie metalu w niestabilnych warunkach obróbki.

W porównaniu z wersją z pięcioma ostrzami, frez JHP951 z czterema ostrzami generuje mniejsze siły skrawania i pozostawia miejsce na usuwanie wiórów, dając w ten sposób większe możliwości skutecznego wykonywania głębokich gniazd i rowkowania o wymiarach nawet 1,5 × D w dowolnym środowisku. Narzędzie to jest dostępne wersjach o średnicy 16 i 20 mm.

Rozszerzenie oferty frezów walcowo-czołowych z serii Jabro-Mini JM905 i JM920 o produkty z czterema ostrzami jest dowodem na zwiększony popyt w branży medycznej i stomatologicznej na narzędzia precyzyjne, o małych średnicach oraz większej liczby ostrzy.

Narzędzia z serii JM905 i JM920 idealnie sprawdzają się przy małych i dużych prędkościach obrotowych, zatem nadają się do obróbki stopów chromowo-kobaltowych, tytanu i innych ciągliwych materiałów wykorzystywanych w produkcji implantów. Frezy te są sztywne i stabilne, dzięki czemu opierają się zmiennym ilościom wiórów występujących laboratoriach medycznych i stomatologicznych.

Frezy walcowo-czołowe JM905 i JM920 do tej pory dostępne tylko jako narzędzia specjalne oferują średnice od 0,1 do 2,0 mm oraz długi wysięg bazujący na typowych wymiarach do maksymalnie 16 × D.

Więcej informacji na temat frezów Jabro HPM i Jabro Mini można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronach internetowych www.secotools.com/JHP951 i www.secotools.com/jabromini.