Rafamet wchodzi na szwajcarski rynek

  Rafamet dostarczył szwajcarskiej spółce Josef Meyer Rail tokarkę do obróbki zestawów kolejowych. To pierwsze zamówienie Rafametu na szwajcarski rynek.

  Wstępny odbiór maszyny UBF 112 N przez klienta nastąpił w marcu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele firmy Josef Meyer Rail AG. Firma Josef Meyer Rail AG to prywatny zakład zajmujący się naprawą taboru kolejowego. Przedsiębiorstwo ma zamiar rozszerzyć swoją działalność o obróbkę zestawów kolejowych i właśnie w Rafamecie postanowiło zaopatrzyć się w odpowiednią maszynę.

  – Odbiór wstępny, jak zresztą cały proces produkcji, przebiegał bez żadnych zakłóceń. Klient był nawet zdziwiony i pozytywnie zaskoczony, że w tak krótkim terminie udało nam się wypełnić wszelkie zobowiązania. Narzuciliśmy sobie bardzo krótki termin wykonania maszyny – mówi Maria Oslislo, Kierownik Sprzedaży w Rafamet.

  Podczas wstępnego odbioru wykonano próbne toczenie zestawu kołowego, które odbyło się bezbłędnie.

  – Po pozytywnym odbiorze wstępnym tokarka została zdemontowana i przygotowana do wysyłki. Następnie została przetransportowana do Szwajcarii na czterech samochodach. 15 kwietnia 2011 r. wszystkie komponenty obrabiarki zostały dostarczone do użytkownika. Rozpoczęcie prac montażowych w Szwajcarii planowane jest na początek maja br. – dodaje Maria Oslislo.

  To pierwsze zamówienie zrealizowane przez Rafamet na rynek szwajcarski.

  Fabryka Obrabiarek Rafamet z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc.