SonicWALL – Nowa generacja zapór sieciowych SuperMassive E10000

SuperMassive E10000 to nowa seria zapór sieciowych SonicWALL – dla dużych firm oraz urzędów – zaprezentowanych podczas niedawnej konferencji RSA 2011 w San Francisco. Do oferty RRC, wyłącznego dystrybutora SonicWALL w Polsce, urządzenia trafią w II i III kwartale br. Amerykański producent, do niedawna postrzegany głównie jako dostawca dla małych i średnich firm, od pewnego czasu wprowadza na rynek produkty i technologie dla użytkowników korporacyjnych. To dobra informacja dla tych, którzy szukają wydajnych rozwiązań w cenach stosunkowo niewiele odbiegających od tych, z jakimi mamy do czynienia na rynku MSP.  

 

Nowe zapory SonicWALL prezentowane są jako urządzenia nowej generacji – Next-Generation Firewalls (NGFW). W jej skład wchodzą takie modele, jak: SuperMassive E10100, E10200, E10400 oraz flagowa wersja E10800. Wykorzystują 16-rdzeniową architekturę i korzystają z 8 gniazd do instalowania różnych modułów. Dzięki możliwości instalowania nawet do 96 rdzeni obliczeniowych, urządzenia ochronią ruch sieciowy rzędu 120 Gbps. Użytkownicy mają możliwość połączenia do ośmiu zapór z serii SuperMassive, które w ten sposób stworzą spójny system sterowany za pośrednictwem jednej centralnej konsoli. Dzięki technologii Reassembly-Free Deep Packet Inspection (RFDPI), nowe firewall’e skanują każdy bajt danych ze wszystkich pakietów informacji bez opóźniania działania systemu IT w firmie lub urzędzie.   

– Obecnie mniej niż 1% klientów korporacyjnych wykorzystuje tak wydajne zapory nowej generacji. Szacujemy, że do 2014 roku tego rodzaju zabezpieczenia będzie stosować około 35% dużych firm i urzędów. Technologie zastosowane w serii SuperMassive pozwalają na pełną ochronę bardzo dużych systemów IT bez zauważalnego wpływu na tempo pracy jego użytkowników. To podstawa we współczesnym biznesie, który wymaga szybkich decyzji i natychmiastowego działania – mówi Marcin Makowiecki, Security Business Unit Manager RRC Poland.

Model SuperMassive E10100 to skalowalna zapora typu NGFW z 12 rdzeniami obliczeniowymi, która pozwala na pełną ochronę systemu o przepustowości do 3 Gbps. Z kolei model E10200 zawiera 24 rdzenie (ochrona do 7.5 Gbps), zaś E10400 dysponuje 48 rdzeniami (15 Gbps). Największy, flagowy model – E10800 – został wyposażony w 96 rdzeni (30 Gbps) i zabezpiecza użytkownika przed ponad 4 milionami rodzajów złośliwego oprogramowania typu malware.

Nowe zapory sieciowe SonicWALL pojawią się w ofercie RRC Poland w II oraz III kwartale br. Będą objęte 2 -letnią gwarancją producenta. Sugerowane ceny detaliczne poszczególnych modeli na polskim rynku nie są jeszcze znane.

www.rrc.pl