Szwajcarska grupa DOPAG, producent systemów do pomiaru i mieszania polimerów, wybrała system IFS Applications

Siedziba firmy DOPAG

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma DOPAG należąca do grupy Hilger u. Kern, wiodący producent systemów do pomiaru i mieszania jedno- i wielokomponentowych polimerów, wybrała system IFS Applications™ w celu przeprowadzenia modernizacji i usprawnienia prowadzonej działalności. Zamówienie opiewa na wartość ok. 1,2 miliona euro.

Po kilku latach dynamicznego rozwoju firma DOPAG z siedzibą w Szwajcarii zdecydowała, że jej dotychczasowe rozwiązanie ERP przestało spełniać obecne wymagania prowadzonej działalności, a mimo jego znacznego dostosowania do indywidualnych potrzeb firmy, rozwiązanie to nie działało zbyt dobrze. Firma DOPAG szukała więc rozwiązania zapewniającego niezawodną funkcję zarządzania projektami, które nie tylko odpowiadałoby obecnym potrzebom firmy, ale także było odpowiednio elastyczne, aby umożliwiać dostosowywanie się do przyszłych zmian. Po dokonaniu oceny wielu dostawców rozwiązań ERP firma DOPAG wybrała system IFS Applications.

Firma wdroży rozwiązanie IFS, aby zapewnić wsparcie kluczowych procesów biznesowych, takich jak: zarządzanie finansami, zasobami ludzkimi, projektami (w tym raportowanie w ramach projektów), produkcja (w tym funkcja raportowania produkcji oraz narzędzie do wizualizacji produkcji IFS Manufacturing Visualizer), remonty, łańcuch dostaw (w tym gromadzenie danych magazynowych), sprzedaż i wsparcie, analityka biznesowa, zarządzanie jakością i zapewnianie jakości, zarządzanie współpracą z klientami (CRM, w tym funkcje konfiguratora sprzedaży), zarządzanie dokumentacją oraz usługami.

„Potrzebowaliśmy bardziej zintegrowanego i przejrzystego oprogramowania w naszej firmie. Zdecydowanie chcieliśmy też, aby było to rozwiązanie standardowe” — powiedział Holger Fender, dyrektor generalny firmy DOPAG. „Wybraliśmy system IFS Applications, ponieważ jest to rozwiązanie, które spełnia wszystkie nasze wymagania, wykorzystując standardowe funkcje, a jednocześnie zapewniając wymaganą wydajność oprogramowania w atrakcyjnej cenie. Ponadto zespół firmy IFS bardzo dobrze zrozumiał potrzeby naszej działalności”.

„Podpisanie umowy z firmą DOPAG oznacza dla nas kolejne uznanie wartości oferowanych przez system IFS Applications dla producentów, spośród których coraz więcej przedsiębiorstw wybiera rozwiązania firmy IFS, zapewniając większą elastyczność swojej działalności i lepiej radząc sobie z wyzwaniami w działalności biznesowej. Cieszymy się na myśl o długotrwałej i owocnej współpracy z firmą DOPAG” — powiedział Peter Höhne, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w IFS Europe Central.

Fot. DOPAG