Targi ENERGETAB 2006 zakończone. Zadowoleni wystawcy, odwiedzający i organizatorzy

  ENEREGTAB – od wielu lat największe targi w branży elektroenergetycznej, nadal szybko się rozwijają. Świadczy o tym zarówno wzrost liczby wystawców i powierzchni wystawowej, jak i ogromne rzesze odwiedzających targi. Mimo że organizatorzy znacznie powiększyli tereny parkingowe (w szczytowych godzinach targów liczba zaparkowanych samochodów przekraczała 1700 oraz ponad 20 autobusów), to dotarcie do nich zajmowało zwiedzającym niekiedy nawet kilkadziesiąt minut. W tym roku dopisała pogoda, a piękne widoki na Szyndzielnię i sąsiednie góry odwracały uwagę zwiedzających od najnowszych urządzeń i aparatów energetycznych. A spektrum prezentowanych urządzeń, aparatów, maszyn czy technologii obejmowało wszystko to, co do wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii jest niezbędne, nie wyłączając systemów informatycznych czy specjalistycznych pojazdów. Na wielu stoiskach było wprost tłoczno od zainteresowanych klientów, a niektórzy wystawcy już pod koniec pierwszego dnia targów przychodzili do biura kserować swoje wizytówki czy karty katalogowe.

  Z dużym zainteresowaniem oczekiwano na werdykt Komisji Konkursowej na najnowocześniejszy produkt prezentowany na targach.

  W tym roku Puchar Ministra Gospodarki zdobyła firma HUBIX Jerzy Nowikow za „Wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania narzędzi izolacyjnych do prac pod napięciem do 1 kV”, Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej trafił do Zakładu Pomiarowo-Badawczego Energetyki ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA sp. z o.o. za „Wskaźnik użycia magnesu neodymowego typ WMN-1.

  Złoty Lew im. Kazimierza Szpotańskiego za wyrób wysokiej jakości elektrotechnicznej produkcji fabryki polskiej fundacji Jacka Szpotańskiego – trafił do Zakładu Doświadczalnego Instytutu Energetyki w Białymstoku za „Jednobiegunowe wskaźniki napięcia i uzgadniacze faz w zakresie napięć do 1 kV; Medal Prezesa SEP prof. Jerzy Barglik wręczył Przedsiębiorstwu BEZPOL za „System przeciwawaryjnego wyizolowania oraz ochrony przeciwprzepięciowej napowietrznych stacji SN/nN”.

  Złoty Medal Targów ENERGETAB’06 za „Rozłącznik SECTOS typu NXBD” prezes Dworzański wręczył firmie ABB sp. z o.o.

  O wszystkich wręczonych pucharach, medalach i wyróżnieniach można się dowiedzieć na stronach internetowych targów (www.ziad.bielsko.pl i www.energetab.pl)

  Redakcja miesięcznika ENERGETYKA za najciekawiej prezentowane produkty na stoisku nagrodziła swym pucharem firmę ENSTO.

  Dzięki aktywnej współpracy organizatora, ZIAD-u z Bielska-Białej, ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich, a także Grupą Kapitałową PSE i Polskim Towarzystwem Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, targom towarzyszyły liczne seminaria i prezentacje.

  Przykładowo – drugiego dnia targów odbyło się seminarium poświęcone technicznym sposobom poprawy jakości dostarczanej energii elektrycznej, natomiast trzeciego dnia dyskutowane były zawiłości norm dotyczących oświetlenia drogowego i miejsc pracy.

  Zadowolenie wyrażane przez dosyć już zmęczonych wystawców pod koniec trzeciego dnia targów wskazuje na to, że kolejne – już 20. targi ENERGETAB (planowane w dniach 11–13 września 2007) będą jeszcze większe niż tegoroczne. Organizatorzy zaś zapewniają, że warunki dla ich uczestników ulegną znacznej poprawie.