Volkswagen Poznań w gronie TOP 10 najlepszych pracodawców w Polsce

W badaniu Randstad Employer Brand Research 2023, Polacy wskazali przedsiębiorstwa, które postrzegają jako najbardziej atrakcyjne miejsca pracy. W gronie TOP 10 najlepszych znalazł się Volkswagen Poznań.

Badanie Randstad Employer Brand Research jest realizowane w Polsce od 13 lat. W tym roku wzięło w nim udział blisko 5 tysięcy respondentów w wieku od 18 do 64 lat, osób pracujących, uczących się lub poszukujących zatrudnienia. Ankietowani oceniali w nim firmy na podstawie szeregu czynników, które według nich w największym stopniu decydują o atrakcyjności miejsca pracy.

W pierwszej dziesiątce znalazły się trzy firmy motoryzacyjne, dwie z sektora nowoczesnych technologii, dwie związane z branżą lotniczą, przedsiębiorstwo medyczne, przedsiębiorstwo z branży oświetleniowej oraz producent sprzętu AGD.

„Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że po raz kolejny Volkswagen Poznań znalazł się w czołówce najlepszych pracodawców w naszym kraju” – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu Volkswagen Poznań ds. personalnych i organizacji. „To wyraz ogromnego zaufania, jakim darzą nas nasi pracownicy oraz osoby chcące z nami pracować, ale też działań spółki mających na celu stworzenie zatrudnionym jak najlepszych warunków pracy. Cieszę się, że nasze działania zostały docenione i że opinia o Volkswagen Poznań jako dobrym pracodawcy potwierdza się w świetle niezależnych badań.”

Badani wskazywali swe typy najlepszego pracodawcy na podstawie takich czynników jak: dobra kondycja finansowa firmy, możliwość rozwoju kariery, możliwość utrzymania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, atrakcyjne wynagrodzenie i benefity oraz przyjazna atmosfera w pracy, czy w końcu dogodna lokalizacja.

Szczegółowe wyniki badania znaleźć można na stronie www.randstad.pl