Współpraca IBM i Emerson Network Power

    Emerson Network Power, oddział koncernu Emerson, zawarł umowę o współpracy z koncernem IBM obejmującą dostarczanie rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną.

    Koncern IBM współpracuje z technologicznymi liderami w celu stworzenia pewnego rodzaju ekosystemu, który zdefiniuje nowe standardy efektywności energetycznej na polu usług i produkcji. Obecnie firma Emerson Network Power zaopatruje rynek m.in. w zintegrowane z systemami IBM rozwiązania klimatyzacji precyzyjnej Liebert.

    Poprzez swoich pośredników, firma Emerson Network Power zapewnia rozwiązania stosowane do poprawy wydajności w centrach danych poprzez trzy centra kompetencji: klimatyzacja precyzyjna, moc AC oraz moc zintegrowana. Firma Liebert dostarcza jednostki klimatyzacji precyzyjnej o zmiennych mocach znamionowych, które wykorzystują technologię Digital Scroll opracowaną przez Emerson Climate Technologies w celu zapewnienia wydajnego chłodzenia przy niskich obciążeniach i zaawansowanej kontroli. Poprawia to koordynację różnych urządzeń klimatyzacyjnych w centrach danych. Unikalna technologia chłodzenia opracowana przez firmę Liebert redukuje ilość energii zapewniającej cyrkulację powietrza w centrum danych i dzięki wykorzystaniu niezwykle wydajnej metody chłodzenia wpływa na redukcję kosztów.

    Wysoce wydajne nośniki zasilania typu Astec i Artesyn, produkowane przez firmę Emerson Network Power, poprawiają wydajność energetyczną serwerów o 8 do 10% w porównaniu z tradycyjnymi nośnikami energii, oferując możliwość uzyskania 12–15 proc. oszczędności energii dzięki zmniejszeniu użycia systemów chłodzących. Niedawno firma Emerson Network Power wprowadziła na rynek serię sterowanych cyfrowo DS rozdzielników mocy zasilania zgodnych z protokołem zarządzania energią PMBus, co pozwoliło na zoptymalizowanie zużycia mocy potrzebnej do obsługi serwerów. www.eu.emersonnetworkpower.com

    www.gotoemerson.com.