XII Międzynarodowa Konferencja Lean Management

  W dniach 29–31 maja 2012 roku Lean Enterprise Institute Polska organizuje we Wrocławiu XII Międzynarodową Konferencję Lean Management – największą i najbardziej prestiżową imprezę tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

  Głównym celem Konferencji jest prezentacja najnowszej wiedzy z zakresu szczupłego zarządzania, wymiana doświadczeń, praktyczna analiza przypadków i pomoc uczestnikom we wdrażaniu Lean Thinking w ich firmach. W tym roku obok tematyki tradycyjnie zaadresowanej do przedsiębiorstw produkcyjnych zaplanowany został specjalny – strumień dla przedsiębiorstw i procesów usługowych z elementami Six Sigma.

  Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić uczestnikom najlepszych wykładowców i trenerów. Będą to praktycy wykorzystujący od lat filozofię Lean. Nie zabraknie światowych autorytetów – swój udział w konferencji potwierdzili najwięksi eksperci Lean Management: Takashi Tanaka, Samuel Obara, Chris Vogel, Ian Glenday, John Allen, Prof. Bohdan W. Oppenheim.

  Wzorem poprzednich lat pierwszy dzień będzie należał do gości specjalnych, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą podczas sesji plenarnych i seminariów. W drugim dniu prezentowane będą doświadczenia z wdrażania Lean Management w konkretnych ośmiu firmach. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wyboru dwóch interesujących studiów przypadków. Trzeciego dnia Konferencji uczestnicy wybiorą pomiędzy warsztatami tematycznymi, a wycieczkami do firm znanych z wdrożenia filozofii szczupłości.  Do wyboru będzie jedna z  trzech wycieczek do firm produkcyjnych, w tym m.in. do Toyota Motor Manufacturing Poland, General Motors Manufacturing Poland i Electroluksa. W ramach całodniowych, praktycznych warsztatów do wyboru będą m.in. takie tytuły jak „Jak urządzić prawdziwe centrum zarządzania Oobeya”, „Kaizen: Kultura ciągłego doskonalenia” i „Ocena stanu wdrożenia Lean w organizacjach usługowych”.

  Konferencja skierowana jest do bardzo szerokiego grona osób interesujących się tematyką Lean Management: do najwyższej kadry zarządzającej przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych, średniej kadry zarządzającej, specjalistów z przedsiębiorstw dążących do ciągłego doskonalenia, praktyków z przedsiębiorstw przemysłowych i organizacji biznesowych z kraju jak i z zagranicy, przedstawicieli branży finansowo-administracyjnej oraz zaawansowanych i początkujących praktyków Lean.

  Pełny program i zapisy na www.lean.org.pl (zakładka KONFERENCJA)

  Masz pytania na temat konferencji? Napisz: konferencja@lean.org.pl