2014 – rok jublieuszów dla Exxon Mobil

    Kończący się rok 2014 w ExxonMobil minął pod znakiem trzech jubileuszy – 40-lecia wprowadzenia syntetycznego oleju silnikowego Mobil 1, 20-lecia współpracy technologicznej z zespołem Formuły 1 McLaren oraz 100-lecia istnienia Grupy Współpracy z Producentami Maszyn i Urządzeń. To właśnie trzeci z wymienionych jubileuszy jest najbardziej okazały i najbliższy branży przemysłowej, ponieważ tworzący Grupę inżynierowie pomagają producentom OEM zwiększać wydajność zakładów produkcyjnych w ponad 150 krajach.

    W 2014 roku pracująca dla ExxonMobil Grupa Współpracy z Producentami Maszyn i Urządzeń świętowała swoje 100-lecie. Grupa specjalizuje się we współpracy z wiodącymi producentami OEM w ponad 150 krajach. Rozwija produkty smarne, które mogą pomóc zakładom przemysłowym podnieść standardy bezpieczeństwa, ograniczyć wpływ przemysłu na środowisko oraz poprawić produktywność. Grupę tworzą eksperci techniczni i inżynierowie z dużym doświadczeniem, którzy często uczestniczą w projektach producentów OEM – od etapu przygotowania koncepcji przez prace projektowe do produkcji. Ta wyjątkowa forma współpracy pozwala zespołowi tworzyć rekomendacje w zakresie wyboru środków smarnych podnoszących wydajność maszyn i urządzeń.

    Grupa wciąż przeznacza znaczące środki na rozwój współpracy z konstruktorami na całym świecie. Nastawiona na innowacje współpraca pozwala rozwijać produkty smarne, pomagające zakładom przemysłowym uzyskać optymalną wydajność pracy teraz i w przyszłości – mówi Rainer Lange, Mobil SHC Brand Advisor z ExxonMobil.

    Grupę Współpracy z Producentami Maszyn i Urządzeń wyróżnia ilość uzyskanych aprobat i rekomendacji producentów OEM dla wysokowydajnych produktów smarnych ExxonMobil. Na przykład, flagowe produkty smarne z serii Mobil SHC™ są dopuszczone do stosowania w ponad 10 000 aplikacjach oraz posiadają aprobaty ponad 2 500 producentów maszyn i urządzeń. Produkty smarne Mobil dla przemysłu są rekomendowane przez czołowych producentów OEM takich jak Krauss Maffei, Engels, Mazak, ABB i SEW.

    Więcej informacji o środkach smarnych Mobil dla przemysłu na stronie internetowej www.mobilindustrial.com lub www.mobil.pl.