5. Targi TOOLEX – kolejny wzrost i dobra inwestycja

  Liderzy branży obróbki metalu już w trakcie trwania targów TOOLEX, 2-4 października 2012 zadeklarowali chęć udziału w kolejnej edycji. To wszystko za sprawą bardzo udanego jubileuszu Targów, podczas którego organizatorzy postawili wysoką poprzeczkę. Zaoferowali gościom odwiedzającym Expo Silesia dostęp do  największej liczby nowości i ofert rynkowych a Wystawcom  rzeszę profesjonalnych klientów: w głównej mierze specjalistów i menadżerów.

  Rekordowa edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX zakończyła się dużym sukcesem. Zakończone 4 października Targi odwiedziło ponad 8 tysięcy zwiedzających, w tym 7035 zarejestrowanych specjalistów: większość z nich to właściciele, prezesi i dyrektorzy firm oraz specjaliści, inżynierowie i technolodzy.  Mogli oni obejrzeć oferty 295 wystawców z 25 krajów oraz 350 firm dodatkowo reprezentowanych.  Firmy zaprezentowały swoją ofertę na stoiskach o łącznej powierzchni 6857 m2, na której można było śledzić pracę ponad 207 maszyn o łącznym tonażu 507 t.

  Podczas Targów rozstrzygnięty został konkurs o Medal Expo Silesia, do którego zgłosiła się najliczniejsza z dotychczasowych edycji liczba firm, których produkty oceniła niezależna komisja. Przyznano medale i wyróżnienia.  W kategorii OBRABIARKI i URZĄDZENIA TECHNOLOGICZNE, medal otrzymały firmy: Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych „AVIA” S.A. za 5-osiowe Centrum Obróbkowe X-5 1250/630,  FANUC ROBOTICS POLSKA Sp. z o.o. za Force Sensor FS-15Ia oraz INSTYTUT ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII WYTWARZANIA za Profilometr warsztatowy PW03BT. W Kategorii NARZĘDZIA medale otrzymały firmy: ISCAR POLAND Sp. z o.o. za DOVE IQ – system mocowania i kolejny medal za Grupy narzędzi z systemem IQ oraz KOMET – URPOL Sp. z o.o. za Głowicę do wytaczania dokładnego MicroKom®BlueflexTM . Pełna lista firm, które otrzymały wyróżnienia znajduje się na stronie Targów.

  Targi TOOLEX 2012 odbywały się pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Wydarzenie rekomendowała także Polska Akademia Nauk, Naczelna Organizacja Techniczna, Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, Politechnika Śląska, Politechnika Krakowska oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Ponownie wraz z targami TOOLEX odbywała się również piąta edycja Międzynarodowych Targów Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA.

  – Jesteśmy bardzo zadowoleni z Targów i cieszymy się, że Wystawcy i Zwiedzający wyjechali od nas usatysfakcjonowani. To taki pozytywny „zastrzyk energii, żeby dołożyć jeszcze więcej starań i  pracy, aby  jakość wydarzenia nie spadła, a Targi systematycznie się rozwijały – dodaje Magdalena Jakóbik, Dyrektor Targów TOOLEX. – Cieszymy się, że poziom targów rośnie. Mamy nadzieję, że firmy, które jeszcze u nas nie zagościły, po ostatniej edycji nie będą mieć wątpliwości, że udział w targach TOOLEX to bardzo dobra inwestycja.

  Organizatorzy już dziś zapraszają na szóstą edycję Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX od 1 do 3 października 2013 r.

  Fotogaleria i szczegóły nt. targów znajdują się na stronie www.toolex.pl.