90 lat firmy STILL

  Firma Still obchodzi w tym roku swoje 90-cio lecie. Z tej okazji w Hamburgu odbyły się uroczystości z udziałem osób związanych z firmą.

  W roku 1920 Hans Still założył w Hamburgu zakład naprawczy silników elektrycznych sygnowany swoim nazwiskiem. Przez 90 lat działalności firma STILL z małego przedsiębiorstwa przerodziła się w międzynarodowy koncern specjalizujący się w dziedzinie intralogistyki.

  Z okazji jubileuszu pracownicy firmy mogli zaprosić do pracy członków swoich rodzin i pokazać im jak „od kuchni” przebiega proces produkcji. Zorganizowano również zawody Marken-Rallye, w trakcie których uczestnicy poprzez zabawę poznawali wszystkie produkty oraz usługi świadczone przez producenta. Odwiedzający mogli również zasiąść za kierownicą symulatora wózka widłowego, a ich dzieci miniaturowego traktora Steam. Goście poznali także historię Stilla, oraz decydujące o kształcie firmy, produkty. Wybrańcy opuścili siedzibę w Hamburgu z iPodami Shuffle i modelami wózków widłowych wygranymi w licznych konkursach.

  Firma Still na początku swojej działalności odnosiła sukcesy w dziedzinie przenośnych generatorów prądu. Dopiero wprowadzenie do produkcji pojazdów transportowych napędzanych silnikiem elektrycznym okazały się przełomowe w historii Stilla. Obecnie Still to nie tylko produkcja wózków widłowych. – STILL steruje kompletnymi flotami wózków oraz optymalizuje wszelkie procesy w magazynie – tłumaczy Jan Knoef, prezes zarządu firmy STILL.

  W Polsce Still działa od 20 lat.– Przez pierwsze pięć lat Still był reprezentowany przez autoryzowanego dealera, a od 1995 roku jest oddziałem spółki niemieckiej Still GmbH – mówi Borys Wochna, prezes Still Polska.

  Obecnie firma proponuje usługi doradcze w zakresie logistyki wewnętrznej, wózki jezdniowe, aplikacje oprogramowań oraz rozwiązania systemowe. Szybki serwis i gęsta sieć serwisantów w całej Europie zapewniają klientom wysoką rentowność oraz bezpieczeństwo procesów produkcyjnych.