Drypack: system „plug and dry” do osuszania biogazu

System osuszania biogazu Drypack opracowany przez firmę CIAT został opracowany z myślą o zastosowaniach w zakładach przemysłowych, rolnictwie, stacjach uzdatniania wody, składowiskach odpadów itp. Drypack jest systemem typu „plug and dry” obejmującym rurowe wymienniki ciepła, chłodziarkę i separator kondensatu zintegrowane w jednym homogenicznym systemie zamontowanym na ramie, prostym w instalacji i podłączeniu.

 

Biogaz oferuje ogromny potencjał zapewniający oszczędności przy produkcji energii elektrycznej, ciepła i biometanu. W swoim naturalnym stanie zawiera wiele zanieczyszczeń (H2S, NH3, siloksany itp.) i jest nasycony parą wodną. Słaba jakość gazu zmniejsza jego sprawność energetyczną i skraca trwałość użytkową instalacji regeneracyjnych, a w szczególności silników i urządzeń do oczyszczania. Drypack jest efektywnym systemem osuszania, prostym w instalacji i utrzymaniu, a także zapewniającym skuteczną ochronę instalacji.

System występuje w trzech wersjach: Drypack One, Drypack Flex i Drypack Plus.

Drypack One, charakteryzujący się wydajnością uzdatniania powietrza do 800 N m3/h, jest oferowany w 8 wersjach. Jest konfigurowany do typowych warunków pracy występujących w biogazowych instalacjach rolniczych.

Drypack Flex, charakteryzujący się wydajnością uzdatniania powietrza do 2500 N m3/h, reprezentuje najlepszy kompromis pomiędzy prostotą instalacji, a adaptacją do wymogów konkretnego systemu docelowego. Firma CIAT zapewnia dobór i optymalizację komponentów systemu stosowanie do specyficznych wymogów występujących w danej instalacji. System jest dostarczany na ramie montażowej, zapewniając wszelkie zalety konstrukcji typu „Plug & Dry”.

Drypack Plus jest najmocniejszą wersją, charakteryzującą się wydajnością uzdatniania powietrza do 6000 N m3/h. Zapewnia równocześnie największe możliwości adaptacyjne. Bez względu na rodzaj gazu, szybkość przepływu, temperaturę i wymagany poziom wilgotności, komponenty dostarczane przez CIAT pozwalają na uzyskanie dowolnej liczby kombinacji.

W Niemczech i na całym świecie działa obecnie ponad 1300 instalacji osuszania gazu wyposażonych w systemy firmy CIAT.

 

www.ciat.pl