Dodatkowe źródła danych, więcej szablonów raportów, zwiększona funkcjonalność: COPA-DATA prezentuje zenon Analyzer 2.20

    COPA-DATA, firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania do automatyki przemysłowej, prezentuje nową wersję oprogramowania do raportowania i analizy: zenon Analyzer 2.20. Oferuje ona klientom bogatsze możliwości dokonywania analiz dzięki połączeniu z zewnętrznymi bazami danych, kompleksowym możliwościom prezentacji i wyświetlania oraz ulepszonej funkcjonalności.

    zenon Analyzer wspiera osoby odpowiedzialne za produkcję w identyfikowaniu potencjału usprawnień, minimalizowaniu okresów przestojów produkcyjnych i zmniejszaniu zużycia energii.

    W trakcie opracowywania najnowszej wersji programu do dynamicznego raportowania spółka położyła nacisk na trzy kwestie: ścisłą współpracę z zewnętrznymi systemami baz danych, a co za tym idzie – prostą integrację z istniejącymi infrastrukturami IT, dodatkowe możliwości wyświetlania analizowanych danych oraz intuicyjną obsługę oprogramowania, która maksymalizuje wydajność pracy.

    Zaawansowana analiza

    W celu dokonania kompleksowej analizy danych produkcyjnych, operacyjnych i energetycznych spółki muszą często korzystać z informacji z różnych źródeł danych. Za pomocą SQL connector dla zewnętrznych baz danych mogą one w prosty sposób łączyć się z bazami danych podmiotów zewnętrznych i wykorzystywać odpowiednie dane do tworzenia raportów i analiz. Tabele baz danych interpretowane mogą być manualnie lub z wykorzystaniem kreatora wbudowanego w zenon Analyzer 2.20

    Za pomocą SQL connector do zewnętrznych baz danych można łączyć się z innymi serwerami Microsoft SQL, a także z bazami wyposażonymi w interfejs ODBC.

    Nowe możliwości prezentacji danych

    zenon Analyzer 2.20 oferuje cztery nowe szablony raportów, które znacznie rozszerzają możliwości wyświetlania i prezentacji danych.

    Wykres Sankeya (wykres strumieniowy) jest nieodzownym elementem systemów zarządzania danymi energetycznymi zgodny z wymaganiami normy ISO 50001; szczególnie przydatny jest przy wyświetlaniu przepływu zasobów. Firmy mogą dzięki temu śledzić zużycie energii lub inne przepływy ilościowe i w związku z tym łatwo diagnozować potencjalne oszczędności w procesie. W bardzo prosty sposób z pomocą kreatora można skonfigurować wykres oferujący elastyczne możliwości prezentacji graficznej, np. przypisanie kolorów.

    Roczny uporządkowany wykres obciążeń przedstawiający zużycie w ciągu całego roku w postaci wykresu liniowego lub warstwowego. Zaletą jest dowolna konfiguracja filtru przedziału czasu, niezależnie czy zakład wykorzystuje średnie, minimalne czy maksymalne wartości.

    Raport w formie wykresu typu carpet plot pokazuje zmierzone wartości, jak np. zużycie zasobów, w ujęciu chronologicznym. Trendy i tendencje dotyczące zużycia zasobów (np. zużycia prądu elektrycznego) mogą być wyświetlane w kolorze, co ułatwia spółkom błyskawiczne rozpoznawanie możliwości uzyskania oszczędności.

    Raport w formie wykresu Gantta przedstawia wydajność oraz dostępność wyposażenia lub jego poszczególnych części. Jest to możliwe dzięki ocenie statusu poszczególnych urządzeń. Na podstawie takiej analizy użytkownicy mogą uzyskać poglądowe informacje o wydajności prowadzonych procesów produkcyjnych.

    Intuicyjne i przyjazne użytkowanie

    COPA-DATA przywiązuje ogromną wagę do ergonomii każdego produktu z rodziny zenon. Również zenon Analyzer w wersji 2.20 obfituje w nowe cechy, dzięki którym praca z oprogramowaniem do raportowania i analizy jest jeszcze bardziej intuicyjna i wydajniejsza. Udoskonalono administrację użytkownikami aby jeszcze bardziej uprościć zarządzanie użytkownikami. Obecnie istnieje np. możliwość administrowania użytkownikami w wielu domenach. zenon Analyzer Management Studio, centralne narzędzie do tworzenia raportów i administrowania raportami, wspomaga wydajniejszą i bardziej intuicyjną pracę, umożliwiając użytkownikom odczytywanie projektów raportów, zachowywanie w postaci określonych szablonów raportów oraz ponowne ich wykorzystywanie dla nowo tworzonych raportów. Aplikacja Analyzer Manager oferuje teraz nowe możliwości filtrowania. Użytkownicy mogą dzięki nim elastyczniej określić filtr czasu niezależnie od tego, czy chodzi o żądany okres czasu, czas rozpoczęcia, czy też ustalone okresy dla analizy danych. Elastyczne przedstawianie raportów dodatkowo zwiększa łatwość obsługi. zenon Analyzer w wersji 2.20 umożliwia użytkownikom m.in. elastyczną konfigurację szablonów języka RDL (Report Definition Language) dostosowanie do własnych wymagań i preferencji oraz ich wielokrotne wykorzystywanie, np. w postaci nagłówków raportów.

    „Konsekwencja w wykorzystywaniu oraz analizie danych generowanych podczas procesu produkcji, we wszystkich późniejszych procesach oraz związane z tym wykorzystanie materiałów i zasobów stwarza ogromny potencjał optymalizacji dla firm” – wyjaśnia Thomas Lehrer, zenon Analyzer Product Manager w COPA-DATA. „Dzięki oprogramowaniu zenon Analyzer mogą one wykorzystywać ten potencjał w sposób ukierunkowany i łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej.”

    Najważniejsze wprowadzone innowacje

    • Bardziej kompleksowe analizy: Połączenie z dodatkowymi systemami baz danych
    • Wzbogacone możliwości prezentacji: Wprowadzenie nowych szablonów raportów: wykres Sankeya, roczny uporządkowany wykres obciążeń, wykres typu carpet plot i wykres Gantta
    • Ulepszona ergonomia pracy: zmodernizowane funkcjonalności – m.in. zaawansowana administracja użytkownikami, nowe możliwości filtrowania oraz elastyczne wyświetlanie raportów

    Aby uzyskać więcej informacji na temat zenon Analyzer – dedykowanego oprogramowania do analizy i raportowania produkcji dostarczanego przez COPA-DATA – zapraszamy do odwiedzenia strony www.copadata.com/zenon-Analyzer.