Tucana Engineering to firma oferująca zaawansowane usługi inżynierskie dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego, należąca do międzynarodowej grupy Progresstech. 20 października br. uruchomiła w Polsce swój oddział. Rozwijając stopniowo nowe centrum inżynieryjne, Tucana zamierza w przeciągu 3-5 lat utworzyć w Warszawie do 500 wysokospecjalistycznych miejsc pracy.
Biuro w stolicy Polski (Tucana Engineering Warsaw sp. z o.o.) to piąty europejski i szósty na świecie (w tym w USA) oddział w sieci przedstawicielstw firmy. Będzie oferować usługi inżynieryjne dla konstruktorów i producentów samolotów, przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej, producentów podzespołów dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Wśród klientów Tucana są tacy potentaci, jak Bombardier, Cessna, Gulfstream, Spirit AeroSystems czy centra inżynierskie pracujące dla Airbus.
Rozszerzenie współpracy Tucana Engineering z europejskimi klientami i wzrost portfela zamówień oraz wiążąca się z tym konieczność zwiększenia liczby inżynierów to przyczyny, dla których firma zdecydowała o wejściu na rynek Europy Środkowej. Po wnikliwej analizie Tucana postanowiła utworzyć nowe biuro właśnie w Polsce. Kluczowymi przesłankami był sprzyjający klimat inwestycyjny, korzystne warunki prowadzenia biznesu, rozwinięty rynek usług inżynierskich dla lotnictwa i motoryzacji oraz obecność w Polsce dużej liczby wyspecjalizowanych fachowców.
„Jestem pewien, że w warszawskim biurze Tucana Engineering będzie pracować wykwalifikowany personel, który sprosta bardzo skomplikowanym wyzwaniom inżynierskim – deklaruje Wołodymyr Kulczycki, przewodniczący Rady Nadzorczej Progresstech. – Pozwoli to – już na etapie tworzenia polskiego oddziału – zaangażować zespół do realizacji dowolnego projektu, nad którym pracują nasze pozostałe centra inżynieryjne”.
W przyszłości, wraz z rozwojem warszawskiego biura, lista klientów będzie się powiększać dzięki pozyskiwaniu własnych odbiorców w krajach Europy Środkowej, w tym polskich przedsiębiorstw.
Biurem Tucana Engineering w Warszawie kieruje Mirosław Krekota, inżynier-konstruktor z 46-letnim stażem pracy w przemyśle lotniczym. Warto wspomnieć, że był on członkiem zespołów konstruujących największe na świecie samoloty transportowe (An-124 „Rusłan” i An-225 „Mrija”).
Źródło: Tucana Engineering Warsaw przez Centrum Prasowe PAP