Jak epidemia Covid-19 wpływa na bezpieczeństwo cyfrowe produkcji
Co bardziej myślący przyszłościowo przedsiębiorcy zrozumieli, że ochrona ich zasobów w dobie pandemii wymaga takiej samej stanowczości działania, jak walka z koronawirusem. Może w tym pomóc trzypunktowa strategia na rzecz cyberbezpieczeństwa.
3 etapy utrzymania ruchu bazującego na informacji o stanie sprzętu
Nawet obecnie, mimo dostępności różnych zaawansowanych technologii, wiele firm wciąż dysponuje ograniczonym wglądem w stan i parametry pracy swoich systemów sprężonego powietrza. Często nadal stosuje się w nich zasadę lepiej od razu wymienić niż potem żałować, przedwcześnie wymieniając różne komponenty systemowe. Owa rutyna i poleganie na zalecanych czynnościach utrzymania np. kompresorów, często kosztuje użytkowników systemów sprężonego powietrza wiele tysięcy złotych wydawanych na dodatkowe czynności. Nadeszła jednak zmiana w podejściu do utrzymania sprzętu i w tzw. systemach zarządzania niezawodnością oraz stanem maszyn. Mimo że wykorzystują one podobne narzędzia utrzymania predykcyjnego (PdM), takie jak czujniki podczerwieni, monitorowanie wibracji oraz analiza stanu oleju w celu dostarczenia informacji o obecnym stanie podzespołów, różnią się jednak tym, że wykorzystują wzajemną zależność gromadzonych i analizowanych danych, a w oparciu o nie wyznaczają trendy mierzonych parametrów.
Trzy wskazówki w celu uniknięcia zagrożenia dla pracowników ze strony łuku elektrycznego
Praca związana z prądem elektrycznym może być ryzykowna, jednak nie musi narażać nas na niebezpieczeństwo. Firmy powinny się upewnić, że ich pracownicy znają zasady wykonywania prac z wysokim napięciem oraz wiedzą, co robić w przypadku zapalenia się łuku elektrycznego. Zagrożenia mogą być zminimalizowane lub wyeliminowane, jeśli firmy i ich pracownicy przestrzegają odpowiednich przepisów BHP.
Z perspektywy UTRZYMANIA RUCHU 4.0
Co łączy Egipcjan, Majów, Olmeków, Tolteków, Tybetańczyków, mieszkańców Międzyrzecza? Budowali piramidy. O amnezji mówi się na ogół w odniesieniu do jednostek ludzkich. W tym jednak przypadku mowa o amnezji cywilizacyjnej. Piramidy istnieją, a o przyczynach decydujących o podjęciu ogromnego trudu ich budowania, mechanizmach podtrzymywania konsekwentnego trwania w postanowieniach oraz stosowanych przy realizacji środkach technicznych – tylko domniemamy.
Klasyfikacja przemysłowych środków smarnych według PN-EN ISO 6743
Aby smary jak najlepiej spełniały swoje zadania, muszą być odpowiednio dobrane, jednak ilość i różnorodność dostępnych rozwiązań może przysparzać pewnych problemów. Pomocą w rozwiązaniu tej kwestii może być klasyfikacja przemysłowych środków smarnych.