ABB dostarczy stacje energetyczne dla farm wiatrowych na Dolnym Śląsku

    Firma ABB podpisała kontrakty na dostawę dwóch stacji elektroenergetycznych 20/110 kV wraz z siecią kablową SN dla farm wiatrowych, które powstaną w województwie dolnośląskim. Inwestycje dla Farmy Wiatrowej Łukaszów o mocy 34 MW oraz Modlikowice o mocy 24 MW mają zostać zakończone do 30 września przyszłego roku.

    Obie farmy wiatrowe powstaną w gminie Zagrodno w województwie dolnośląskim i zostaną podłączone do sieci zarządzanej przez Koncern Energetyczny EnergiaPro. Łukaszów powstanie na zlecenie spółki Amon, natomiast Modlikowice na zlecenie firmy Talia. Obie firmy w całości należą do Polish Energy Partners SA.

    Firma ABB zajmie się wykonaniem kompleksowych robót elektroenergetycznych i niezbędnych robót budowlanych dla stacji 20/110 kV wraz z siecią kablową SN na potrzeby nowych elektrowni wiatrowych.

    Przedmiotem kontraktów jest dostawa, montaż i uruchomienie stacji, sieci kablowej, teletechnicznej światłowodowej oraz instalacji uziemiającej. Stacje energetyczne zostaną dostarczone „pod klucz” wraz z aparaturą WN i zabezpieczeniową, m.in. transformatorami mocy i przekładnikami kombinowanymi prądowo-napięciowymi. ABB przeprowadzi również szkolenie załogi inwestora i weźmie udział w testach obu farm.