ABB sprzedaje część Baldora

  Kalifornijski producent silników liniowych, H2W Technologies nabył prawa do szeregu technologii i produktów Baldor będącego częścią ABB. Firma pozbyła się ze swojego portfela m.in. liniowych silników bezszczotkowych, jedno- i dwuosiowych silników krokowych, silników indukcyjnych AC oraz siłowników. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

  W krótkim oświadczeniu H2W podkreśla, że wykorzysta narzędzia i praktyki produkcyjne Baldor bezpośrednie do produkcji zamienników ich silników. Dodała również, że zamierza integrować produkty nowo nabytej spółki w ramach istniejącego portfolio.

  H2W po zakupie może pochwalić się największym zakresem produktów liniowych na świecie. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją liniowych silników elektrycznych już od 38 lat. W jej ofercie znajdziemy także wszelkie produkty związane z techniką przemieszczeń liniowych, takie jak śruby kulowe i pociągowe, serwomotory, wzmacniacze serwo, czy liniowe hamulce magnetyczne.

  Baldor został w 2011 roku zakupiony przez ABB za kwotę 4,2 mld dolarów. W ubiegłym roku, ABB pozbyło się biznesu Baldora związanego z produkcją generatorów.

   

  Źródło: Automatyka.pl