Aktywna infrastruktura dla Ethernet-APL

Obudowy ze stali nierdzewnej i GRP z certyfikatem do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem

Ethernet-APL zapewnia infrastrukturze sieciowej bezproblemową transmisję danych pomiędzy obszarami zagrożonymi wybuchem i pomieszczeniami kontrolnymi, zapewniając wgląd w jakość i status produkcji. Jest to „płaska” i niezawodna technologia o dużej przepustowości danych, dająca użytkownikom dostęp do informacji z urządzeń wyposażonych w zaawansowane funkcje diagnostyczne i konfiguracyjne.

Za pomocą przełącznika fieldbus Ethernet-APL firmy FieldConnex, wiele aplikacji może jednocześnie wysyłać zapytania o informacje z obiektu. Dodatkowa warstwa diagnostyki samej warstwy fizycznej, umożliwia personelowi wykrywanie i eliminowanie błędów oraz przeciwdziałanie postępującemu pogarszaniu się jakości instalacji. Można powiedzieć, że diagnostyka z wykorzystaniem technologii Ethernet-APL pomaga użytkownikom w utrzymaniu ciągłości i jakości produkcji. Przełącznik raportuje pomiary parametrów warstwy fizycznej, nawet w przypadku transmisji światłowodowej.

Specjalnie zaprojektowane moduły SFP łączą przełącznik z siecią za pomocą jednomodowych i wielomodowych kabli światłowodowych o długości do 30 km. Uzyskały certyfikat do pracy w Strefie 2/Div. 2.

Firma Pepperl+Fuchs zaprezentowała na targach Hannover Fair 2024 najnowsze produkty infrastrukturalne dla dowolnych typów sygnałów, począwszy od barier iskrobezpiecznych i modułów zdalnych wejść/wyjść po moduły fieldbus i Ethernet-APL. Eksperci firmy udzielają wskazówek planistom i użytkownikom końcowym, dotyczących cyfryzacji zakładów produkcyjnych.