Alfa Laval dostarczy urządzenia do atomówki w Rosji

    Koncern Alfa Laval podpisał kontrakt na dostawę kompaktowych wymienników ciepła do elektrowni jądrowej w Rosji. Realizacja zamówienia o wartości około 90 milionów koron szwedzkich jest planowana na lata 2014 – 2016.

    Wymienniki Alfa Laval zostaną wykorzystane do chłodzenia reaktorów elektrowni w celu zapewnienia bezpiecznego i niezawodnego procesu.- Zamówienie to jest potwierdzeniem rosnącego popytu, które zauważamy już od pewnego czasu na rynku energetycznym, ale także dobrej koniunktury ekonomicznej w Rosji – podkreśla wyjaśnia Lars Renstrom, prezydent i prezes zarządu Grupy Alfa Laval.

    Koncern jest dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich. Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają naszym Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki. Międzynarodowa struktura firmy obejmuje swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że firma jest reprezentowana praktycznie na całym świecie.