Aplikacja NOVO zwiększa zasięg dzięki nowej wersji 1.6 przeznaczonej na tablety i komputery PC

Wiarygodne i wartościowe dane narzędziowe oraz inteligentne rozwiązania płynnie współpracują z systemami produkcji, zarządzania wyposażeniem i e-commerce w celu optymalizacji wydajności zakładów. Podstawą wydajniejszej pracy są lepsze narzędzia.

Od czasu swojej premiery w 2013 r. wspomagająca cyfrowe planowanie procesów aplikacja NOVO stale rozwija się, dostarczając kompletnych danych narzędziowych w zakresie frezowania, wytaczania, wykonywania otworów, dopasowywania oprawek narzędziowych, określania prędkości i posuwu. Rozwiązanie NOVO oszczędza w ten sposób planistom procesów czy inżynierom produkcji wielu godzin przeglądania katalogów i snucia przypuszczeń na temat poprawności procesów. To samo inteligentne rozwiązanie zapewniające nowe poziomy wydajności jest obecnie dostępne na urządzeniach PC i tabletach w wersji 1.6.

NOVO to fascynujący przykład tego, jak bardzo mogą ewoluować rozwiązania zapewniające zwiększoną wydajność dla naszych klientów – mówi Katie Richardson, dyrektor ds. zarządzania programem NOVO.  Wersja 1.6  na komputery PC posiada nowe funkcjonalności niedostępne we wcześniejszych wersjach.

Funkcjonalność My Machines

Po wprowadzeniu podstawowych informacji o obrabiarkach w zakładzie, takich jak koszt godzinowy, maksymalna prędkość wrzeciona czy maksymalny moment obrotowy, nowa funkcja « My Machines» optymalizuje zebrane rekomendacje NOVO dla narzędzi   zgodnie ze specyficznymi wymogami maszyny klienta. Tego typu biblioteki maszyny wirtualnej mogą być również współdzielone przez wielu użytkowników.

Nowością w wersji 1.6 jest funkcja doradcy narzędziowego w zakresie operacji odcinania. Teraz, gdy Tool Advisor wyszukuje rozwiązania dla aplikacji odcinania, wydajny silnik NOVO zwraca i ocenia najbardziej odpowiednie narzędzia do odcinania w oparciu o zadane warunki pracy.

W celu zachowania wyjątkowego poziomu wydajności, wersja 1.6 NOVO na PC i tablety posiada obecnie możliwość indywidualnego numerowania części. Wielu klientów używa swojej własnej nomenklatury i gdy taki odnośnik zostanie wprowadzony po raz pierwszy, odtąd będzie przechowywany i zawsze widoczny podczas używania NOVO. Pozwala to na łatwe połączenie selekcji narzędzi z wewnętrznymi systemami klientów.

Szybszy dostęp do lepszych danych jest kluczem do produktywności, a dzięki otwartej architekturze, możliwości NOVO są nieograniczone. Rozwiązanie NOVO jest kolejnym dowodem słuszności koncepcji  »Different Thinking is Better Thinking.»

Więcej informacji