Automatyzują magazyn, żeby podnieść wydajność – 18 000 zamówień w ciągu dnia

Dystrybutor elementów elektronicznych Elfa Distrelec otwiera nowy magazyn dystrybucyjny w s-Hertogenbosch w Holandii, aby zapewnić jeszcze lepszą obsługę klientom z Polski i dziewięciu innych krajów Europy.

Centralny magazyn dystrybucyjny pomoże firmie Elfa Distrelec dostarczać klientom więcej produktów w jak najlepszy i najszybszy sposób. Firma nie tylko zwiększyła poziom zapasów o 70 procent, ale również dodała 50 000 nowych produktów do swojej oferty. Można je szybko i łatwo zamawiać w nowym, ulepszonym sklepie internetowym. Sklep oferuje kompleksową nawigację po katalogu z wygodnymi widokami parametrów technicznych i rodzin produktów na stronach wyszukiwania. Liczne opcje filtrowania kategorii i wyników wyszukiwania sprawiają, że znalezienie właściwego produktu jest łatwiejsze, niż kiedykolwiek przedtem.

Polski sklep internetowy Elfa Distrelec www.elfadistrelec.pl został całkowicie przebudowany, aby zapewnić jeszcze lepszą obsługę klienta i szerszą ofertę produktów. Liczne możliwości filtrowania (wyszukiwanie fasetowe) kategorii i wyników wyszukiwania oraz funkcja porównywania kilku produktów bardzo ułatwiają podjęcie decyzji. W razie wątpliwości klienci mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy technicznej. Nowe i zoptymalizowane funkcje zwiększają komfort robienia zakupów, co przekłada się na większą satysfakcję i lojalność klientów.

Produkty zamówione w ulepszonym polskim sklepie internetowym są pobierane z półek w półautomatycznym centralnym magazynie dystrybucyjnym Elfa Distrelec, który może skompletować 18 000 pozycji zamówienia w tym samym dniu, w którym je złożono. Centralny magazyn dystrybucyjny ma powierzchnię ponad trzech boisk piłkarskich, dzięki czemu Elfa Distrelec może nieustannie dodawać nowe produkty do swojego katalogu.

„Służenie naszym klientom, spełnianie ich potrzeb w jak najszybszy i najbardziej niezawodny sposób, a także oferowanie im szerszego wyboru, to podstawa naszej działalności. Nasz internetowy katalog jest teraz przejrzysty i oferuje wiele różnych opcji wyszukiwania — powiedział dyrektor generalny Distrelec, Neil Harrison. — Teraz podczas zakupów można skorzystać z różnych filtrów, narzędzi i konfiguratorów, a dla niezdecydowanych klientów dostępna jest również pomoc techniczna na żywo”.