BASF buduje fabrykę chemii budowlanej w Śremie

    Dział Chemii Budowlanej firmy BASF zainwestuje kilka milionów euro w budowę fabryki zapraw suchych w Śremie koło Poznania. W zakładzie będą produkowane zaprawy do spoinowania i kleje do płytek okładzinowych z ceramiki i kamienia naturalnego, a także kleje budowlane do energooszczędnych systemów ociepleniowych w budynkach oraz jastrychy i inne specjalne wyroby proszkowe. Roczna wydajność będzie wynosiła 45 000 ton. W fabryce BASF w Śremie znajdzie zatrudnienie 40 pracowników.

    BASF ma już zakład produkcyjny w Polsce – w Myślenicach koło Krakowa produkowane są dodatki do betonu.

    – Branża budowlana w Polsce naprawdę się rozwija – mówi dr Michael Hepp, prezes zarządu BASF Polska. – W roku 2006 BASF przejął, w ramach globalnej umowy również w Polsce, dział chemii budowlanej firmy Degussa. Teraz robimy kolejny krok, dzięki któremu będziemy mogli sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów. Zakład ten będzie dostarczał dostosowane do potrzeb klientów produkty chemiczne na rynek, którego potencjał wciąż rośnie.  Jestem dumny, że BASF coraz więcej inwestuje w Polsce – dodaje dr Michael Hepp.

    Fabryka w Śremie będzie nowoczesnym, sterowanym komputerowo i zautomatyzowanym zakładem produkcyjnym. BASF planuje także otwarcie na jego terenie centrum szkoleniowego. „Zapotrzebowanie na chemię budowlaną rośnie w Polsce systematycznie. Zależy nam na wysoko wykwalifikowanych pracownikach i know-how”, mówi Jens-Peter Hartmann, kierownik działu Construction Systems BASF w Poznaniu.