Bezszczotkowe serwomotory prądu stałego ze zintegrowanym interfejsem EtherCAT

EtherCAT to niezwykle wydajna magistrala przemysłowa oparta o Ethernet, funkcjonująca w czasie rzeczywistym. Liczba instalacji EtherCAT wzrasta obecnie najszybciej ze wszystkich rozwiązań komunikacyjnych przeznaczonych dla automatyki przemysłowej.

Serwomotory firmy Dunkermotoren z rodziny BG to wydajne, inteligentne napędy o zakresie mocy od 40 do 500 W. Te kompaktowe jednostki są dostępne na rynku od wielu lat z interfejsem dla magistrali CANopen, a ostatnio także dla standardu Profibus DP ( V1), który jest coraz popularniejszy na rynku. Obecnie firma Dunkermotoren rozszerzyła swoją serię zintegrowanych interfejsów komunikacyjnych o EtherCAT.

Funkcja CANopen over EterCAT ( CoE) pozwala serwomotorom działać w trybie slave w sieci EtherCAT i wykorzystuje ona te same obiekty co CANopen. Dunkermotoren stosuje standardowe obiekty DSP402 do pozycjonowania, monitorowania i konfigurowania swoich napędów. Firma oferuje odpowiednio dobrane napędy do szerokiego zakresu zastosowań. Użytkownicy mogą wybierać z dużej liczby modułowych komponentów. Pozwala to producentom maszyn projektować napędy, które są dobrane optymalnie do specyficznych wymagań. Oprócz serwomotorów, firma oferuje wiele rodzajów przekładni planetarnych i ślimakowych, hamulce oraz enkodery tworzące przemyślany system modułowy. Umożliwia to producentom maszyn współpracującym ze specjalistami z Dunkermotoren tworzenie optymalnych konfiguracji napędowych ze standardowych elementów przy ograniczonym wysiłku projektowym.