Brembo wyda w Niepołomicach 120 mln zł

    Producent elementów hamulcowych będzie miał w Polsce trzeci zakład. Tym razem w Małopolsce, gdzie pomoc publiczna jest wyższa – informuje „Puls Biznesu”.

    Fiat może sobie zwalniać w Tychach, ale poddostawcy branży motoryzacyjnej: Hutchinson, Valeo czy Brembo, rozwijają się w Polsce. Dwie pierwsze firmy już zapowiedziały w tym roku inwestycje za – odpowiednio – 75 mln zł i 130 mln zł.

    Również Brembo nie zostaje w tyle. „Brembo Poland zainwestuje prawie 120 mln zł i utworzy co najmniej 25 miejsc pracy w nowym zakładzie w Niepołomicach, gdzie grupa planuje utworzenie centrum kompetencyjnego produkcji elementów hamulcowych” – mówi Wiesława Kornaś-Kita, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT).

    Krakowska strefa wydała właśnie Brembo zezwolenie. Spółka wynajmie halę. Zakończenie inwestycji planuje na 2016 r. „Warto zaznaczyć, że przedsiębiorca posiadający już zezwolenie w katowickiej specjalnej strefie ekonomicznej zdecydował się na inwestycję w Małopolsce nie tylko ze względu na atrakcyjną i dobrze przygotowaną nieruchomość, ale także z uwagi na wyższy poziom pomocy publicznej” – mówi Wiesława Kornaś-Kita.

    Brembo działa w Polsce od 15 lat i ma zakłady w Dąbrowie Górniczej i Częstochowie.