Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim

    Firma oponiarska Bridgestone otworzyła zakład produkcyjny  w Stargardzie Szczecińskim. Jest to już piąta inwestycja tego koncernu w Polsce, tym razem o wartości 200 mln euro.

    Nowa fabryka zajmuje się produkukcją opon radialnych do samochodów ciężarowych i autobusów. Wielkość produkcji do 2010 r. ma osiągnąć poziom 2500 opon dziennie.

    W ceremonii otwarcia uczestniczyło ponad 100 gości, w tym wysokiej rangi przedstawiciele polskich władz państwowych, regionalnych i lokalnych, a wśród nich: Rafał Baniak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Ryuichi Tanabe, Ambasador Japonii w Polsce oraz Władysław Husejko, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele regionalnych i lokalnych mediów, lokalnych organizacji oraz przedsiębiorcy.

    Japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Poznań, Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku, Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce oraz właśnie otwartej fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim.