Cel: zero wypadków. Większe bezpieczeństwo i wyższa efektywność podczas prac konserwacyjnych

Według Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy do 10–15% wypadków śmiertelnych w miejscu pracy dochodzi podczas prac konserwacyjnych. Wśród pracowników zaangażowanych w prace konserwacyjne częstsze są również choroby zawodowe i problemy zdrowotne, takie jak azbestoza, nowotwory, problemy ze słuchem i choroby układu mięśniowo-szkieletowego.

Aby wspierać programy „Zero wypadków” polegające na zwiększeniu bezpieczeństwa konserwacji maszyn, proponujemy 3 rozwiązania:

  • Profesjonalne drukarki do znaków bezpieczeństwa: drukuj samoprzylepne znaki bezpieczeństwa i etykiety instruktażowe, umieszczając je na maszynach przed serwisowaniem. Optymalnie informuj specjalistów ds. konserwacji, aby mogli pracować w sposób bezpieczny i wydajny.
  • System Lockout/Tagout: odizoluj maszyn od zasilania podczas konserwacji przy użyciu zatwierdzonych procedur Lockout/Tagout, dedykowanych blokad zabezpieczających i profesjonalnych kłódek.
  • Kontrola rozlewów: zapobiegaj rozprzestrzenianiu się na posadzce wycieków powstających podczas konserwacji, które mogą powodować wypadki i opóźnienia.

Skontaktuj się z firma BRADY i umów wizytę w zakładzie lub audyt, a dzięki temu łatwiej dobierzesz rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb.

Popraw bezpieczeństwo i efektywność konserwacji!

Pobierz bezpłatny przewodnik “Pracuj sybciej”

BRADY Polska

Bezpłatna Infolinia:  800 080 178

central_europe@bradycorp.com

www.brady.pl