Lato w tym roku przyszło wcześnie i daje się we znaki zwłaszcza w zakładach z gorącą produkcją. CoolStream S to recepta na tanie, efektywne i ekologiczne chłodzenie.

CoolStream S to zewnętrzna jednostka przeznaczona do wentylacji i chłodzenia budynków, która wentyluje lub chłodzi w zależności od potrzeb. Dostarcza w 100% świeże i filtrowane powietrze wysokiej jakości. Gdy temperatura wzrasta i sama wentylacja nie wystarcza, nawiewane powietrze jest schładzane w procesie chłodzenia adiabatycznego, co zapewnia komfortowe warunki wewnętrzne. Wykorzystana tu technologia chłodzenia ewaporacyjnego jest tania oraz ekologiczna. Czynnikiem chłodniczym jest zwykła woda kranowa, co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla budżetu.

Budowa

Jednostka CoolStream S dostarczana jest w postaci w pełni zmontowanej. Urządzenie składa się z obudowy wykonanej z odpornego na korozję aluminium, wentylatora EC (zgodnie z Rozporządzeniem UE nr 1253/2014 opartym na Dyrektywie ErP nr 2009/125/WE), wkładu desorpcyjnego o grubości 150 mm, systemu zasilania w wodę oraz filtra (opcjonalnie).

Panele boczne są doskonale zabezpieczone przed zniszczeniem, promieniowaniem słonecznym oraz opadami atmosferycznymi. System zasilania wodą jest szczelny i stale monitorowany. Zapobiega to rozwojowi mikroorganizmów, alg, pleśni i grzybów oraz odkładaniu się kamienia. System jest zgodny z normą VDI 6022.

Typy urządzeń:

Jednostki CoolStream S dostępne są w trzech rozmiarach M: 1435x1435x1155 mm, L: 1435x1435x1490 mm, XL: 1835x1835x1490mm. W urządzeniach zastosowano wentylatory osiowe lub odśrodkowe o różnej wydajności od 12000m3/s do 29250m3/s.

Opcje podłączenia systemu wentylacji:

  • od dołu – stosuje się, gdy urządzenie montowane jest na dachu budynku (jednostki M, L, XL)
  • z boku – stosuje się, gdy urządzenie jest dodatkowym elementem system wentylacji Coltair (jednostki L i XL)
  • od góry – stosuje się w przypadku montażu jednostki na elewacji budynku lub na specjalnej konstrukcji na poziomie gruntu (jednostki M, L, XL)

Filtry:

Filtry montowane są opcjonalnie. Dostępne są filtry w klasach: G4, M5, F7 oraz G2+F9. Wszystkie filtry zgodne są z normą PN-EN 779.

Sterowanie

Sterowanie systemem odbywa się zdalnie za pomocą oprogramowania Colt Cortiva przez przeglądarkę internetową lub aplikację na smartfon lub tablet. System sterowania Cortiva:

  • jest prosty w obsłudze
  • umożliwia pełną kontrolę zużycia energii elektrycznej i wody
  • umożliwia płynną regulację pracy wentylatorów
  • umożliwia dowolne łączenie pojedynczych urządzeń w grupy (do 7 grup)
  • pozwala na znaczne obniżenie zużycia energii elektrycznej (nawet do 50% w stosunku do tradycyjnej klimatyzacji)

Szeroki wybór jednostek i możliwość różnorodnej konfiguracji wyposażenia pozwala na zaprojektowanie systemu dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta. Więcej informacji o systemie wentylacji z funkcją chłodzenia adiabatycznego oraz urządzeniach CoolStream firmy Colt znajduje się na stronie www.coolstream.pl.