Dociskacze poziome z blokadą otwarcia

Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, wprowadziła na rynek innowacyjne dociskacze przeznaczone do zastosowań w urządzeniach i maszynach narażonych na drgania. Nowe produkty noszą oznaczenie GN 820.3 i GN 820.4 i zostały skonstruowane w taki sposób, by uniemożliwić przypadkowe otwarcie. Specjalny mechanizm wbudowany w dociskacze blokuje się automatycznie podczas zamykania. Otwarcie go jest możliwe tylko po świadomym zwolnieniu mechanizmu blokady.

„Nowa seria dociskaczy jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez klientów. Wibracje pracujących maszyn mogą spowodować samoczynne otwieranie się różnego typu zapięć i wywołać zagrożenie. Bezpieczeństwo operatorów urządzeń przemysłowych jest zawsze traktowane priorytetowo przez konstruktorów ELESA+GANTER, a nowe dociskacze z blokadą bezpieczeństwa są tego najlepszym przykładem.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Nowe serie dociskaczy z blokadą bezpieczeństwa bazują na jednym z najpopularniejszych modeli dociskaczy poziomych GN 820, który został dodatkowo wyposażony w nowatorski system zabezpieczający przed otwarciem na skutek nieumyślnego działania lub silnych drgań.

Otwarcie dociskacza jest możliwe dopiero po zwolnieniu zaczepu bezpieczeństwa. Służy do tego przycisk mechanizmu znajdujący się pod ramieniem dźwigni dociskacza. Konstrukcja mechanizmu umożliwia wygodną obsługę dociskacza przy pomocy jednej ręki. Dodatkowo specjalny kształt rękojeści dźwigni chroni operatora przed zranieniem (przytrzaśnięciem dłoni).

Serię GN 820.3 różni od GN 820.4 jedynie sposób mocowania. W pierwszym przypadku dociskacz posiada przylgę poziomą, zaś w drugim pionową. Każdy model jest dostępny w wykonaniu NL (rozwidlone ramię mocujące) oraz PL (pełne ramię mocujące) (Rys. 1).

Rys.1.Budowa dociskacza poziomego GN 820.3

Elementy konstrukcyjne dociskaczy są wykonywane z tłoczonej stali C10, stali hartowanej i ocynkowanej (pasywacja niebieska) lub ze stali nierdzewnej AISI 304 – oznaczenie NI.

Rys.2. Typy dociskacza poziomego GN 820.3

Wykonanie i konstrukcja dociskaczy z blokadą otwarcia gwarantuje niezawodność i precyzję działania na przestrzeni dużej liczby cykli zamykania. Idealnie nadają się do aplikacji, w których musimy w pełni świadomie odblokować docisk, bądź w urządzeniach narażonych na drania i wibracje.

Link do stron katalogowych opisywanych produktów znajdują się poniżej:

GN 820.3

GN 820.4

GN 820.3-NI

GN 820.4-NI

ELESA+GANTER®

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany).

ELESA+GANTER® to ponad 50 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 120 patentów i ponad 25 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. „International Forum Design Award „, „Compasso d’Oro” w Mediolanie czy „Design Center” w Stutgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 66 krajów.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (20 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, znajdują się na stronie:www.elesa-ganter.pl.

Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w newsletterze dostępnym na stronie: www.elesa-ganter.info.pl

Kontakt PR:

Anna Sasak

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

tel: (+48) 22 703-62-84

fax (+48) 22 737-70-48

email: asasak@elesa-ganter.com.pl

www.elesa-ganter.pl

www.elesa-ganter.info.pl