Czy warsztat lub stanowisko pracy mogą być czyste i ekologiczne? Z pewnością tak, jeśli odpowiednio zadbamy o otoczenie oraz regularnie usuwanie odpadów i zanieczyszczeń, a także zastosujemy produkty i urządzenia, które są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Najczęściej używanym produktem w warsztacie są czyściwa. Optymalne są bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku. Czyściwa MEWATEX oferowane są przez firmę MEWA w systemie pełnej usługi (dostawa, odbiór, pranie i ponowna dostawa (już czystych czyściw) do klienta. Firma przejmuje także za użytkownika obowiązki, wynikające z przepisów o ochronie środowiska.

Myjka mobilna BIO-CIRCLE Mini GT

Ich uzupełnieniem jest ekologiczna myjka MEWA Bio-Circle do usuwania zanieczyszczeń z części, ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, a także z wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Inhibitor korozji sprawia, iż aluminium nie pokrywa się podczas czyszczenia nalotem. Myjka nie wykorzystuje rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Resztki tłuszczy, olejów czy smarów rozkładane są przez naturalne mikroorganizmy. Ph neutralny płyn do czyszczenia o zapachu świeżych, zielonych jabłek, usuwa organiczne związki chemiczne, tłuszcze, oleje, sole, smary, wiórki i pył. Nie nadaje się natomiast do usuwania lakierów, farb, żywic, silikonów oraz biocydów.

MEWA BIO-CIRCLE Maxi to myjka stacjonarna (nośność 220 kg) do czyszczenia dużych części. Powierzchnia robocza: 880 x 580 mm, waga: 60 kg, zasobnik płynu czyszczącego: 100 l. Wersja MEWA BIO-CIRCLE Mini GT jest mobilna, posiada kółka i jest bardzo zwrotna. Waży tylko 40 kg, mieści 80 kg płynu czyszczącego i ma powierzchnię roboczą 610 x 500 mm. Serwis obejmuje dostawę i szkolenie, uzupełnianie płynu czyszczącego, wymianę filtrów, bezpłatną wymianę części szybko zużywających się oraz wymianę uszkodzonych części w ciągu 24 godzin.

Zanieczyszczeń posadzki w hali warsztatowej rozlanymi olejami silnikowymi i przekładniowymi, rozpuszczalnikami itp. można uniknąć, stosując matę olejową MEWA MULTITEX. Maty wielkości 60 x 90 cm można łączyć ze sobą. Mata przewodzi ciecz do wnętrza i magazynuje ją w rdzeniu ssącym. Zewnętrzna powierzchnia pozostaje zatem sucha. Mata olejowa MULTITEX waży 600 g i wchłania od 2,5 do 3,0 litrów cieczy. W pełni nasączona mata nie jest odpadem.

Mata olejowa MULTITEX

Czyste wejście do firmy czy warsztatu stanowi jej wizytówkę. Szczególne ważne jest to na jesieni i w zimie, kiedy jest dużo błota i śniegu, a posadzka staje się przez to śliska. Podobnie jest w przejściach z części biurowej do hali warsztatowej. Maty wejściowe firmy MEWA skutecznie temu zapobiegają, a specjalna warstwa spodnia ma własności antypoślizgowe. Mikrowłókna w połączeniu ze specjalnym szorstkim rodzajem włókien sprawiają, iż maty te są niezwykle odporne na ścieranie. Maty oferowane są w trzech rozmiarach (75 x 85 cm, 85 x 150 cm oraz 115 x 240 cm), a także w trzech kolorach: antracytowym, brązowym i niebieskim. Są one również dostępne w systemie wynajmu w ramach pełnej usługi firmy MEWA.

Mata wejściowa

Wszystkie opisane powyżej produkty są produktami ekologicznymi, dostępnymi u jednego usługodawcy w ramach w.w. systemu pełnej usługi.

Źródło: MEWA, www.mewa-service.pl