Elemental Holding podpisał list intencyjny w sprawie akwizycji Scholz Polska

    Grupa Elemental Holding SA podpisała list intencyjny ze spółką Scholz AG. Dokument potwierdza wolę prowadzenia negocjacji w sprawie nabycia działających w Polsce podmiotów Scholz AG lub ich aktywów. Grupa Elemental rozważa również możliwość rozszerzenia rozmów o aktywa niemieckiego potentata zlokalizowane w Rumunii i Słowacji. Domeną Scholz Polska jest skup, przeróbka i realizacja dostaw surowca wtórnego do krajowych hut oraz na rynki zagraniczne. Podpisanie deklaracji jest kolejnym krokiem umacniającym pozycję Grupy Elemental Holding w sektorze obrotu metalami żelaznymi oraz kolorowymi w Polsce i Unii Europejskiej.

    Do Grupy Kapitałowej Scholz AG w Polsce należą Scholz Polska Sp. z o.o. oraz SkawMet Sp. z o.o. Obie spółki są liczącymi się podmiotami w sektorze przetwarzania oraz hurtowego i detalicznego skupu surowców wtórnych – w tym złomu, metali kolorowych, elektroodpadów oraz makulatury. Placówki spółek zlokalizowane są na terenie całego kraju, w tym m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Pile, Cieszynie, Skawinie, Gubinie, Szamotułach, Inowrocławiu i Włocławku.

    „Chcemy nadal umacniać naszą pozycję na polskim rynku obrotu i recyklingu metalami żelaznymi i kolorowymi. Akwizycja kolejnego znaczącego podmiotu – na mapie przedsiębiorstw działających w naszej branży w Polsce i Unii Europejskiej – jest elementem naszej długookresowej strategii rozwoju. Aktywa Grupy Scholz zlokalizowane w naszym kraju idealnie wpisują się w portfolio świadczonych przez nas usług, doskonale uzupełniając przy tym geograficzną strukturę Elemental Holding. Ponadto w przypadku finalizacji i akwizycji polskich spółek należących do niemieckiego potentata istnieje możliwość rozpoczęcia negocjacji dotyczących przejęcia aktywów rumuńskich i słowackich. Transakcje z pewnością przyczynią się do zagospodarowania nowych obszarów rynku oraz wpłyną na konsolidację rodzimej i unijnej gałęzi przemysłu zajmującej się recyklingiem i obrotem surowcami wtórnymi” – mówi Jarosław Michalik, członek zarządu Elemental Holding SA.