Elementy złączne Dzus firmy Southco to najnowocześniejsze rozwiązania projektowe dla przemysłu samochodowego

Wiodące na rynku łączniki Dzus spełniają wzrastające wymagania współczesnych samochodów i ciężarówek wyposażonych w osłony ochronne podwozi z lekkich materiałów. Nowe elementy mocujące poprawiają aerodynamikę i ogólną ekonomię użytkowania oraz wyróżniają się solidnością, dokładnością i wygodą montażu.

 

Firma Dzus sięgająca swoimi początkami 1930 roku, będąca pionierem systemów szybko rozłączalnych, został przejęta przez Southco w 2004 roku i w ciągu tych 8 lat obie marki zharmonizowały się, wzajemnie wzmocniły i rozwinęły. Spółka posiada globalne zasoby i możliwości tak, aby oferować producentom OEM z branży samochodowej na całym świecie doskonałe i efektywne zamienniki dla konwencjonalnych mocowań gwintowanych oraz spełniać wymogi dla podwozi i osłon ochronnych współczesnych samochodów i ciężarówek.

Najważniejsze zalety ćwierćobrotowych elementów złącznych Dzus to odporność na wibracje, zmęczenie materiału, zmiany temperatury i korozję oraz dostępność wielu rodzajów łbów. Co więcej, dzięki zaawansowanej technologii opracowanej w bliskiej, wieloletniej współpracy z klientami z branży samochodowej, łączniki Dzus mogą być łatwo mocowane do stalowych, aluminiowych bądź kompozytowych elementów podwozi dzięki wstępnie przebitym otworom.

Ulrike Sturman, menedżer ds. marketingu w firmie Southco, wyjaśnia: ”Istnieje wieczna opozycja pomiędzy tradycyjnymi gwintowanymi elementami złącznymi a mechanizmami szybko rozłączalnymi. Solidne i wytrzymałe systemy łączników gwintowanych od dawna są postrzegane jako najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Niemniej jednak, choć system gwintowany może być tani w zakupie, czas konieczny do jego zablokowania i odblokowania sprawia, że staje się on kosztowny w zakresie początkowej instalacji jak również bieżącej obsługi”

Szybko rozłączalny system łączników ćwierćobrotowych – dzięki redukcji czasu na instalację oraz zapewnieniu możliwości stałego dostępu koniecznego do prac serwisowych – generuje korzyści przewyższające początkowe nakłady. Ponadto ćwierćobrotowe kołki Dzus pozostają w panelach i nie gubią się w trakcie prac konserwacyjnych. Podsumowując, szybko rozłączalne łączniki ćwierćobrotowe to konkurencyjne rozwiązanie o znacznej wartości dodanej względem istniejących systemów gwintowanych.

Ostatnio firma Southco opracowała nową serię łączników ćwierćobrotowych i akcesoriów. W jej skład wchodzą kołki, w których łeb i spód mają tę samą orientację, dzięki czemu łby są blokowane zawsze w tej samej pozycji. Pozwala to na identyfikację pozycji blokady łączników, co przyspiesza czas instalacji.

W odpowiedzi na wzrastające użycie paneli tekstylnych w przemyśle samochodowym Southco oferuje łączniki ćwierćobrotowe z większym odsadzeniem rozkładającym obciążenie, co zapewnia solidne i trwałe mocowanie.

Ulrike Sturman kontynuuje: W naszej firmie z uwagą obserwujemy wzrastający potencjał rynkowy związany z większym zapotrzebowaniem na nowe samochody z napędem 4×4 oraz nowe możliwości generowane przez rosnący rynek samochodów elektrycznych, gdzie nasze elementy mocujące idealnie nadają się do zabezpieczania oraz zapewniania szybkiego dostępu do akumulatorów.

Southco oferuje szeroki wybór elementów złącznych Dzus spełniających indywidualne wymagania klientów i dopasowanych do różnych zastosowań przemysłowych, zapewniających szybki dostęp, wysoką wytrzymałość i opłacalność. Każda linia produktowa posiada zestaw dopasowanych akcesoriów zapewniających dokładny, bezpieczny i wygodny montaż w szeregu zastosowań.

www.handy-fix.com.pl