Elfa Distrelec świętuje 50 lat innowacji

Czołowy dystrybutor komponentów elektronicznych i technicznych, Elfa Distrelec z siedzibami w Manczesterze w Wielkiej Brytanii i w Nänikon w Szwajcarii, świętuje pięćdziesięciolecie innowacji, rozwoju i najwyższej klasy obsługi klienta.  Wywodząca się z niewielkiej szwajcarskiej firmy marka Distrelec rozwinęła się w europejskie przedsiębiorstwo, zatrudniające ponad 400 pracowników. Ten imponujący wzrost w ostatnich latach wynikał z wprowadzania ciągłych innowacji w ofercie internetowej firmy i stale poszerzanego asortymentu produktów, dzięki czemu firma może sprostać wymaganiom klientów w zakresie komponentów technicznych, automatyki, technologii pomiarowej, IT i akcesoriów.

Wszystko zaczęło się w Szwajcarii w 1973 roku – w tym samym roku, w którym odbyła się pierwsza rozmowa przez telefon komórkowy. Zaledwie pięć lat później firma Distrelec odnotowała znaczący obrót, który przyciągnął zainteresowanie nabywcy – spółki Datwyler, strategicznego partnera inżynieryjnego w zakresie innowacyjnych systemów na wielu światowych rynkach. Nowe inwestycje pozwoliły na stworzenie solidnej i rozwijającej się sieci Distrelec, dzięki czemu w 1993 r. marka zaistniała na rynku włoskim.

W 2001 r. po przejęciu spółki Schuricht firma Distrelec weszła na rynek niemiecki, a jeszcze w tej samej dekadzie na kolejne rynki, takie jak Rumunia i Szwecja. W 2008 roku Elfa stała się częścią Distrelec, tworząc Elfę Distrelec. Rok później firma Distrelec zakupiła Nordic Power i osiągnęła synergię w Norwegii i Szwecji.

Na początku kolejnej dekady rozpoczęła się centralizacja operacji logistycznych, a w 2012 roku firma Distrelec przejęła Display Electronika, rozpoczynając działalność jako Distrelec w Holandii i Belgii. Zaledwie dwa lata później firma Distrelec uruchomiła nową platformę internetową i system ERP.

Rok 2016 należał do przełomowych: firma zaprezentowała własną markę RND, oferującą świetną jakość w niskich cenach. Po około 12 miesiącach firma otworzyła swoją siedzibę w Manchestrze (Manchester Enterprise Hub), gdzie zatrudniony jest zespół RND, oferując możliwości ekspansji w Wielkiej Brytanii oraz dalsze usprawnianie procesu zaopatrzenia i oferty produktowej firmy.

W 2019 r. uruchomiono platformę Distrelec KnowHow, która zawiera różnorodne artykuły edukacyjne, techniczne i informacyjne, dotyczące najnowszych trendów w branży. W 2020 roku, po 42 latach zarządzania i imponującym wzroście, spółka Datwyler sprzedała markę Distrelec globalnej firmie inwestycyjnej Aurelius Equity Opportunities. Kontynuacją trendu przejęć był zakup firmy Display Electronics przez Distrelec, która rozpoczęła działalność jako Distrelec we Francji.

Obchody 50. rocznicy będą trwały przez pozostałą część 2023 roku, w szczególności w lipcu, kiedy to firma organizuje wielką wyprzedaż. Klienci zainteresowani uzyskaniem wczesnego dostępu mogą zarejestrować się tutaj.

Elfa Distrelec z nadzieją patrzy teraz na kolejne 50 lat. Jak dotąd, konsekwentne spełnianie wymagań klientów stanowiło podstawę sukcesu firmy, a etos ten utrzyma się w nadchodzących latach. W odpowiedzi na wymagania klientów Elfa Distrelec koncentruje się na zapewnieniu najlepszej jakości usług i ciągłej optymalizacji obsługi klienta.

Więcej informacji o Elfie Distrelec i szerokim portfolio produktów, oferowanym przez firmę można znaleźć na stronie  www.elfadistrelec.pl.